Profilaktyka przeciwstarzeniowa (anti-aging) to proces, który może opóźnić lub wstrzymać proces starzenia się skóry. Jakie zabiegi zatem wykonywać aby wolniej się starzeć? Radzi dr Beata Dethloff. Posłuchajcie!

 

Oglądaj wideo!

 

Na czym polega profilaktyka Anti-Aging (przeciwstarzeniowa)? 

Jak podkreśliła w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Beata Dethloff, forma profilaktyki przeciwstarzeniowej i rodzaj zabiegów zależą od grupy wiekowej pacjentki. Inne zabiegi zaproponuje się więc 25-latce czy 30-latce, a inne zabiegi 40- i 50-latce.

- Jeżeli mówimy o profilaktyce, to ja zachęcam młode osoby, żeby oczywiście wykonywały np. przynajmniej 1 serię peelingów chemicznych w okresie jesień-wiosna i np. 1-2 mezoterapie. To jest prewencja dla 25-latki. Około 30-stego roku życia spokojnie ok. 2-3 mezoterapie. A potem już te potrzeby trochę rosną. U osób 40-letnich, jeżeli wykonamy zabieg mezoterapii przynajmniej 4 razy w roku, to jest naprawdę w porządku, 2 serie peelingów i zabiegi dodatkowe. Jeżeli mamy bardzo intensywną mimikę, to botoks jest niezbędny i nie możemy go zamienić albo zastąpić innym zabiegiem. Ja zazwyczaj rekomenduję ten zabieg 2 razy w roku, po to, żeby zagięcia na czole, kurze łapki czy lwia zmarszczka nie były głębokie po jakimś czasie. Żebyśmy nie musiały potem długo walczyć z tymi efektami, które nastąpiły po 10-ciu latach używania naszej mięśniówki na czole, a nie robienia żadnych zabiegów - wyjaśnia specjalistka medycyny estetycznej.

- Bardzo ważne jest też to, jak się prowadzimy. Ja przestrzegam moje pacjentki przed nadmiernym opalaniem, zawsze przypominam o filtrach, o stosowaniu ich co 2 godziny, jak są na intensywnym słońcu, o nakładaniu ich przynajmniej 30 min. przed. Oczywiście codzienna pielęgnacja w postaci witaminy A na skórę, wieczorem retinolu w pewnym wieku. I tak samo doustnie. Bardzo ważne jest to, jak się odżywiamy i czy spożywamy antyoksydanty. Powinniśmy ograniczyć kawę. Pytam pacjentki, co piją w ciągu dnia? Jak się okazuje, to tak naprawdę potrafimy wypić 5 filiżanek kawy, a wody 2-3 szklanki, więc bilans po całym dniu jest na minusie. Skóra nie może wyglądać dobrze i one też nie mogą dobrze funkcjonować. Często boli je głowa. To są takie bardzo uzupełniające się terapie i wspomagające. Jeżeli nawet przy zabiegach medycyny estetycznej przyjmujemy antyoksydanty, to wspomagamy bardzo silnie terapię. Jeżeli przyjmujemy np. witaminę C, to będziemy mieć jeszcze lepsze efekty, bo to jest bardzo silny kofaktor powstawania kolagenu. Jeżeli ktoś stosuje te zabiegi razem, ma naprawdę najlepsze efekty - podsumowuje swoją wypowiedź dr Beata Dethloff.

 

Ulubiony zabieg dr Beaty Dethloff

- Moim ulubionym zabiegiem, taka nowością, czymś absolutnie innowacyjnym jest odmładzanie genetyczne. To jest odmładzanie genetyczne urządzeniem BBL Forever Young - terapia światłem. Poznałam 3 tygodnie temu profesora z Kalifornii, który stosuje te zabiegi już od 10-ciu lat i on wygląda 15 lat młodziej - zdradziła redakcji ekspertka.