Piękna, odżywiona skóra, bez przebarwień i nieestetycznych defektów  to marzenie wielu osób. Podczas pierwszej edycji Warsaw Dental Medica Show mieliśmy okazje porozmawiać m.in. z lek. med. Agnieszką Więckiewicz na temat zabiegów biostymulacji skóry. Posłuchajcie.

 

Oglądaj wideo!

 

 

Estera Gabczenko: Coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej pojawiają się zabiegi biostymulacji skóry. Na czym polegają te zabiegi? 

Lek. med. Agnieszka Więckiewicz: Biostymulacja skóry, są to zabiegi, które mają wzmocnić naszą skórę i pobudzić ją do działania. Poprzez podanie igłą i strzykawką preparatu, chcemy spowodować, żeby nasza własna skóra produkowała więcej kolagenu, więcej fibroblastów i sama się regenerowała.

 

Czy to są bezpieczne zabiegi? Czy dla każdego, dla kobiet i mężczyzn?

Jak najbardziej, są to bardzo bezpieczne zabiegi, są dla każdego i praktycznie całoroczne. Szczególnie po lecie, kiedy nasza skóra jest wysuszona słońcem, kiedy jest pełna przebarwień. Mamy specjalne preparaty, które są w stanie nam pomóc i odżywić nasza skórę.

 

Czyli teraz jest idealny czas, żeby takim zabiegom się poddawać. A efekty będziemy widzieli po kolejnych miesiącach.

Jest to idealny moment, proszę nie czekać, proszę już iść do gabinetów, robić te zabiegi. Wykonujemy je w serii, 3-4 zabiegów, ale efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Idealny moment po wakacjach – zapraszamy.

 

Jakimi preparatami wykonuje się zabiegi biostymulacji skóry? Mamy spory wybór różnych preparatów na rynku, jak świadomie wybierać to, co proponują lekarze?

Cieszę się, że Pani wspomniała, że to, co proponują lekarze. Przede wszystkim mezoterapia jest to zabieg medyczny, w związku z tym powinien być wykonywany przez lekarza. Każdy lekarz w swoim gabinecie ma kilka preparatów do mezoterapii. Po krótkiej rozmowie z Pacjentem, w zależności od potrzeb, dopasuje odpowiedni preparat. Czy będzie to kolagen, czy będzie to tylko nawilżenie, czy osocze bogatopłytkowe, to jest decyzja lekarska. Podkreślam, zabieg mezoterapii igłowej jest to zabieg medyczny.

Wszystkich czytelników Zatoki Piękna bardzo serdecznie pozdrawiam. Wszystkiego dobrego, zapraszam do gabinetów.