O rewolucyjnej metodzie przeszczepu włosów Smart Graft opowiedział nam dr Krzysztof Miracki, specjalista medycyny estetycznej i laseroterapii. Posłuchajcie, na czym polega jej innowacyjność.

 

 

- Kiedyś przeszczepiano włosy w ten sposób, że wycinano pasmo skóry zazwyczaj z okolicy potylicy, a następnie wyodrębniano mieszki włosowe. Obecnie możemy zrobić to w sposób znacznie mniej inwazyjny. Możemy zastosować specjalną głowicę, którą pobieramy pojedyncze mieszki włosowe, zespoły mieszków włosowych i następnie przeszczepiamy już tylko pojedyncze mieszki w miejsce docelowe - tłumaczy dr Krzysztof Miracki.

Zabieg wyróżnia się naturalnym efektem i bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod i sięga nawet 98% dzięki zaawansowanemu zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów.

Co ciekawe, metoda przeszczepu włosów Smart Graft to rozwiązanie również dla tych osób, których problem ze zbyt rzadkim i słabym owłosieniem dotyczy nie tylko skóry głowy, ale też innych obszarów ciała. Przeszczepu możemy dokonać m.in. też w obszarze brwi.