Czy to właśnie komórki macierzyste zdominują rynek medycyny estetycznej w 2018 roku? Wszystko wskazuje na to, że tak! Zobaczcie, co na ten temat powiedziała nam Katarzyna Nadolna z ITP S.A.

 

Jak twierdzi Katarzyna Nadolna, komórki macierzyste mogą zdominować rynek nie tylko polski, ale i światowy. - Jestem przekonana, że komórki macierzyste, które pozyskujemy z naszej własnej tkanki tłuszczowej, są przyszłością medycyny, mówię tu o takim podejściu naprawdę multidyscyplinarnym – mówi.

Przeszczepami tkanki tłuszczowej firma ITP S.A. zajmuje się już od paru lat. Jak mówi Dyrektor Generalna ITP S.A., odseparowanie komórek macierzystych pozwala wykorzystać jej właściwości regeneracyjne na szerszą skalę, czyli zarówno w ortopedii, jak i w neurologii, a według ostatnich doniesień również w kardiologii.

- Mamy też urządzenia, które pozwalają nam pozyskać wartościową tkankę tłuszczową, młodą, bogatą w komórki macierzyste bądź odseparować same komórki macierzyste i wówczas już tak naprawdę, możemy działać regeneracyjnie, przebudowując bliznę czy skórę – dodaje Katarzyna Nadolna.

Koniecznie zobaczcie, co jeszcze o możliwościach komórek macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej mówi nasza rozmówczyni!