Każdy powrót do natury jest cenny. A wyprawa do wnętrza oceanu, w którym zaczęło się całe życie na ziemi to szczególnie ważna podróż. Linia OCEANSKIN hiszpańskiej marki Sesderma czerpie z bogactwa mórz, jednocześnie korzystając z najnowszych badań biotechnologii i wiedzy lekarskiej. To połączenie zapewnia głębokie nawilżenie wtedy, kiedy jest potrzebne, a tym samym - zatrzymanie jej młodości na dłużej.  

 

Sesderma OCEANSKIN to kompleksowa linia dermokosmetyków rekomendowana dla skóry potrzebującej głębokiego nawilżenia. Produkty z tej linii zawierają bogactwo składników aktywnych pochodzących głębi mórz i oceanów. Zawierają one: siprulinę, morski kolagen, elastynę, wyciąg z wodorostów, ekstrakt z kawioru oraz ekskluzywny kompleks Hydrases (będący połączeniem czterech naturalnych olejków: arganowego, z nasion Limnanthes alba, kiełków pszenicy i awokado), masło shea i masło kokum. W linii OCEANSKIN, podobnie jak we wszystkich dermokosmetykach Sesderma, zastosowano również nanotechnologię, która maksymalizuje efektywność i przenikanie składników aktywnych, m.in. spiruliny i wyciągu z kawioru.

-Kluczem skuteczności działania dermoskosmetyków Sesderma są zarówno składniki aktywne jak i technologia. Marka wykorzystuje w preparatach nanotechnologię, która umożliwia przenoszenie składników aktywnych zamkniętych w nanosomach do najgłębszych warstw skóry. Linia OCEANSKIN jest idealnym przykładem działania nanotechnologii pod kątem dogłębnego nawilżenia skóry. - Anna Kwaśnik, Head of Marketing


SKŁADNIKI AKTYWNE Z MORZA:

  • Spirulina to alga morska w szmaragdowozielonym kolorze. Dla kosmetyki najcenniejsza jest Spirulina Plantesis, a jej działanie na skórę można porównać do działania serum lub ampułki zawierających skoncentrowane składniki aktywne – już po pierwszym zastosowaniu widać poprawę kondycji skóry. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy i witamin (między innymi E i B) spirulina wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, neutralizuje wolne rodniki, chroniąc skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Działa także łagodząco, przeciwzapalnie i antyalergicznie oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo pomaga odbudować naturalny płaszcz hydro-lipidowy skóry, między innymi, dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego (GLA).
  • Ekstrakt z kawioru jest składnikiem aktywnym, który zwiększa nawilżenie skóry, wypełniając drobne zmarszczki, a jednocześnie zmniejszając stany zapalne i chroniąc ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez stres oksydacyjny. Zawarte w nim kwasy Omega-3 pomagają wzmacniać barierę ochronną skóry, blokując utratę wody i korzystnych składników, jednocześnie łagodząc podrażnienia. Pielęgnacja z ekstraktem z kawioru zwiększa elastyczność i jędrność skóry.
  • Kolagen morski jest pozyskiwany przede wszystkim ze skóry i łuski ryb. Współczynnik pH preparatu kolagenowego jest bardzo zbliżony do naturalnego odczynu skóry i ma on strukturę podobną do kolagenu ludzkiego, cechując się przez to wysoką przyswajalnością. Podstawowe jego działanie polega na przywróceniu optymalnego nawilżenia i jędrności skóry oraz jej głęboką regenerację. Stosowany zewnętrznie wytwarza na powierzchni naskórka ochronny film, zabezpieczając go przed zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz utratą wody. Kolagen morski działa też łagodząco na skórę (przyspiesza gojenie się) i skutecznie przeciwdziała objawom starzenia.

 

Sesderma linia OCEANSKIN
Sesderma linia OCEANSKIN

 

TRÓJSTOPNIOWA PIELĘGNACJA

Linia Sesderma OCEANSKIN pomaga kompleksowo zadbać o skórę. Na początek zaczynamy od żelu oczyszczającego, który idealnie sprawdzi się do codziennego oczyszczania oraz demakijażu, ponieważ eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, pozostawiając skórę czystą, miękką i nawilżoną. Kolejnym krokiem jest serum. Ma ono postać lekkiej emulsji i jest doskonałe w pielęgnacji skóry tłustej lub wrażliwej, potrzebującej nawilżenia. Trzeci produkt z linii OCEANSKIN to odżywczy krem, który doskonale otuli skórę w ciągu dnia, może być też stosowany na noc w celu przywrócenia optymalnego nawilżenia. Dzień po dniu, skóra odzyskuje miękkość, staje się gładsza, wypełniona i promienieje zdrowym blaskiem.

O marce Sesderma

Sesderma to prestiżowe hiszpańskie laboratorium dermatologiczne z ponad 30-letnim doświadczeniem. Założone przez dermatologa dr Gabriela Serrano, koncentruje swoje wysiłki i zaangażowanie
na badaniach, rozwoju i produkcji produktów dermokosmetycznych i nanonutraceutycznych, ze specjalizacją w R+ D i nanotechnologii. Obecnie produkty Sesderma są dystrybuowane do aptek
i gabinetów dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i ginekologów, docierając do ponad 80 krajów. Motto Sesderma brzmi: Listening to your skin i definiuje misję marki, która odpowiadając
na potrzeby skóry – optymalnie dba o jej zdrowie i piękno.