Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek urozmaicający letnie stylizacje. Modne oprawki w połączeniu ze szkłami wyposażonymi w filtr UV mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń takich jak chociażby posłoneczne zapalenie spojówek. Aby wybrane okulary były zarówno modne, jak i użyteczne, należy odpowiednio dobrać fason oprawek. Jak dopasować je do kształtu twarzy? 

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne warto nosić nie tylko latem. Filtr UV pochłania szkodliwe promieniowanie słoneczne, a dzięki temu chroni przed chorobami obejmującymi narząd wzroku. Zastanawiając się nad tym, jakie okulary będą najlepsze, warto wziąć pod uwagę kolor soczewek. Szare są najbardziej neutralne - warto wybierać je do jazdy samochodem. Brązowe najchętniej kupują osoby, których wzrok szybko się męczy. Jest to spowodowane pochłanianiem światła niebieskiego. Z kolei żółte lub pomarańczowe soczewki poprawiają kontrast i sprawdzają się podczas brzydkiej pogody.

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla aktywnych osób powinny posiadać filtr polaryzacyjny. Jest on przydatny przede wszystkim zimą - blokuje bowiem światło, które odbija się od powierzchni o jasnych barwach. Doskonale sprawdza się na śniegu, ale zastosowanie może znaleźć też na plaży. Warto wybierać okulary przeciwsłoneczne, które zostały wyprodukowane przez renomowane firmy. Szeroki wybór markowych oprawek można znaleźć w sklepie internetowym https://modivo.pl/c/kobiety/akcesoria/okulary-przeciwsloneczne-i-oprawki/okulary-przeciwsloneczne.

Jak dopasować oprawki do kształtu twarzy?

Aby oprawki stanowiły modne uzupełnienie różnorodnych stylizacji, należy dopasować je do kształtu twarzy. Osoby, których twarz jest okrągła, powinny wybierać okulary prostokątne i kwadratowe. Dzięki nim twarz będzie wyglądała na szczuplejszą. Twarz, która wpisuje się w kształt trójkąta, będzie najlepiej prezentowała się w okularach owalnych.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Czasem warto również pomyśleć o kolorach. Twarz kwadratowa z reguły ma wyraziste rysy. Poleca się wybór oprawek, które mają ciemniejszą górę i są delikatnie zaokrąglone. Dzięki temu całościowy wygląd staje się zbalansowany i łagodny. Okrągłe kształty będą też odpowiednie dla osób, których twarz jest podłużna. Dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne to niezastąpiony element letnich stylizacji. Sukienki dostępne na https://modivo.pl/c/kobiety/odziez/sukienki-i-kombinezony/sukienki-letnie doskonale komponują się z markowymi, stylowymi oprawkami.

Jakie korzyści wynikają z regularnego noszenia okularów z filtrem UV?

Okulary z filtrem UV o odpowiednim wskaźniku zabezpieczają oczy przed promieniowaniem słonecznym. Jednak to nie jedyna korzyść wynikająca z regularnego noszenia oprawek. Osoby, które poruszają się samochodem, często wybierają przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne. Zwiększają one komfort prowadzenia pojazdu dzięki odbijaniu światła od jasnych powierzchni.

Okulary przeciwsłoneczne to również modny dodatek do różnorodnych outfitów. Oprawki dobrze dobrane do kształtu twarzy mogą zagwarantować niezwykle korzystny wygląd. Ciekawe wzory, które dopasowane zostaną do akcesoriów takich jak torebka czy biżuteria, mogą dodać blasku każdej stylizacji. Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór idealnych oprawek, które będą nie tylko modne, ale również praktyczne.