Dobór odpowiednich okularów korekcyjnych to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że powinny pełnić one funkcję nie tylko zdrowotną, ale i estetyczną. Jakie okulary korekcyjne wybrać, aby służyły oczom i pasowały do kształtu twarzy?

Zakup okularów korekcyjnych bywa często koniecznością. Ot, choćby dlatego, że wielogodzinna praca przy komputerze pogarsza wzrok, nie wspominając już o wadach, które pogłębiają się z wiekiem. Wybór szkieł i oprawek nie musi być jednak przykrym obowiązkiem, zwłaszcza że przy tak ogromnej różnorodności w sklepach optycznych nietrudno znaleźć model podkreślający naszą urodę. Zresztą, nie do przecenienia jest również lepsze widzenie, jakie zyskuje się wraz z nową parą okularów korekcyjnych.

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Okulary korekcyjne to świetne dopełnienie niejednej stylizacji. Właśnie z takiego założenia najlepiej wyjść, gdy przychodzi komuś wyrobić okulary. Jednak, aby były one ozdobą twarzy, muszą być dopasowane do jej kształtu. Przy okrągłej twarzy sprawdzą się oprawki prostokątne oraz zwężające się ku dołowi – wskazane są tu np. szalenie modne okulary z grubszymi, ciemniejszymi oprawkami. Mając twarz trójkątną, warto postarać się odwrócić uwagę od górnej części twarzy i wybrać delikatne owalne lub okrągłe okulary lub nawet takie pozbawione oprawek. Hurtownia kosmetyczna? Postaw na Akar Olsztyn! W ofercie posiadają wysokiej jakości frezarki i frezy – dostępne od ręki w bardzo przystępnej cenie.
Mając twarz kwadratową, okularami warto spróbować złagodzić jej rysy - pomogą w tym cieniowane (ciemniejsze na górze i jaśniejsze na dole) zaokrąglone oprawki z wysoko ustawionym mostkiem. Podobnie wygląda to w przypadku twarzy podłużnej, do której idealnie opasują okulary o owalnym kształcie. Największy wybór jest przy twarzy owalnej o idealnych proporcjach, do której pasują wszystkie modele okularów. Oczywiście, nie mogą być one szersze niż sama twarz, ale i tak wybór jest tu znacznie szerszy niż przy twarzy okrągłej lub trójkątnej.

Jakie okulary korekcyjne wybrać?

Wybór stylu okularów i poszukiwanie oprawek, które odpowiadałyby trendom w modzie, to jeszcze nie wszystko. Równie istotne są takie detale, jak wykonanie oprawek. Tu warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego je wykonano. Oprawki, bez względu na to, czy są plastikowe, drewniane czy metalowe, nie powinny odkształcać się w dłoni. Inną kwestią są szkła, a konkretniej powłoka. Okulary z antyrefleksem eliminują odblaski, dlatego zalecane są kierowcom i osobom pracującym przy komputerze.
Jeśli liczba godzin przepracowanych przed ekranem jest naprawdę duża, można rozważyć też powłokę blue control, która blokuje tzw. niebieskie światło emitowane przez ekran monitora czy laptopa. W sklepach optycznych do wyboru są też soczewki fotochromowe, które zabarwiają się pod wpływem promieniowania UV czy okulary polaryzacyjne dla kierowców ułatwiające jazdę po zmroku, w czasie opadów czy mgły.