Marta: Mam pytanie odnośnie pochwy. Rodziłam siłami natury i niestety pochwa jest luźniejsza i to bardzo. Chciałabym wykonać zabieg by znowu poczuć satysfakcję ze współżycia i mieć ciaśniejszą pochwę. Proszę mi powiedzieć jaki zabieg byłby wykonany i jaka jest cena tego zabiegu. Czy laserowy zabieg jest do powtórzenia w przyszłości? Czy zabieg za pomocą nici jest trwalszy i bez powtórzeń?

 

Dr Barbara Blicharczyk-Zalewska: Poród fizjologiczny jest pięknym przeżyciem, ale powoduje zmiany warunków anatomicznych w obrębie miednicy mniejszej. Przede wszystkim dochodzi do rozciągnięcia pochwy, zmiany kąta pochwowo-cewkowego. To prowadzi do pogorszenia jakości życia. Powoduje zwiększone uczucie parcia na mocz, wysiłkowe nietrzymanie moczu, pogorszenie odczuć przy seksie.

Połóg jest w wyniku zmian hormonalnych powoduje uczucie suchości w pochwie, pieczenia itd.

Jeszcze ok 3 lata temu mogliśmy jako ginekolodzy pomagać pacjentce jedynie poprzez odpowiednie leczenie estrogenami miejscowymi, lekami nawilżającymi.

Teraz możliwości są znacznie większe. Od 3 lat wykonuję zabiegi laserem Monalisa-Touch.

Rewitalizacja po porodzie

1. Nie boli

2. Trwa ok 15-20 minut

3. Można wykonywać wszystkie czynności , jakie kobieta wykonuje w życiu codziennym i pracy - nie można tyko seksu, sauny i gorących kąpieli w wannie przez okres 7 dni

4. Polega na wprowadzeniu głowicy lasera i wykonaniu kilkuset drobnych otworków w pochwie śr 1mm i głębokości ok 2-3mm. Te  ranki muszą się zagoić , gojenie to zwiększenie ilości kolagenu w pochwie. To doprowadza do obkurczenia pochwy, poprawia jej sprężystość i nawilża - czyli odmładzamy pochwę i zwiększamy tym samym grubość jej ścianek, która w połogu w wyniku zmian hormonalnych cieńczeją.

5. Poprawia to też funkcję wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wykonałam tych zabiegów ponad 200.

Cennik zabiegów:

- Laserowa rewitalizacja ok 2500 zł, plastyka tylna pochwy ok 2500 zł

 

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi dr Barbarze Blicharczyk-Zalewskiej z kliniki Holistic Clinic w Gdyni