Pytania do ekspertów

Mam pytanie czy korony zębowe ceramiczne na podbudowie z metalu są w jakiś sposób szkodliwe dla organizmu? Czy jest możliwe, że jakieś toksyczne metale ciężkie będą się uwalniały i osiadały w organizmie?

Marcin: A jak odniesie się Pani do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przez lekarzy stomatologów? Spotkałem się z taką ofertą u mojego dentysty.

Nie wszyscy wiedzą, że terapie z kosmetologii i medycyny wschodu idealnie się uzupełniają. Zabiegi na twarz poprawiają kondycję skóry, a akupunktura, akupresura działa na narządy wewnętrzne. Harmonijna praca całego organizmu ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Najlepiej jeśli możemy oddać się w ręce specjalisty, jednak teraz kiedy większość z nas nie wychodzi z domu z powodu kwarantanny oraz zagrożenia koronawirusem i COVID-19 warto kontynuować terapię samodzielnie. Jak prawidłowo samemu zrobić masaż twarzy, szyi i dekoltu z elementami akupresury? 

Jak zadbać o skórę nie wychodząc z domu w dobie koronawirusa? Po jakie kosmetyki warto sięgnąć w okresie wczesnowiosennym?

Ela: Witam, jestem kobietą po 60-tce. Po operacji usunięcia przerośniętej tarczycy widzę moją szyję z nadmiarem skóry, pomarszczoną. Rozpacz! Czy jest jakieś rozwiązanie laser, mezoterapia igłowa... Chirurgia estetyczna?

Marcin: Czy wykonywanie tatuaży, które jak wiadomo jest ingerencją w tkanki, czy na przykład zabieg usuwania tatuażu także powinny być wykonywane przez lekarzy? Czy fakt wyboru lekarza daje nam bezwzględną pewność poprawnie wykonanego zabiegu?

Marta: Mam pytanie odnośnie pochwy. Rodziłam siłami natury i niestety pochwa jest luźniejsza i to bardzo. Chciałabym wykonać zabieg by znowu poczuć satysfakcję ze współżycia i mieć ciaśniejszą pochwę. Proszę mi powiedzieć jaki zabieg byłby wykonany i jaka jest cena tego zabiegu. Czy laserowy zabieg jest do powtórzenia w przyszłości? Czy zabieg za pomocą nici jest trwalszy i bez powtórzeń?