Aby kontynuować przeglądanie artykułu, potwierdź, że jesteś przedstawicielem branży medycznej wpisując swój adres email i numer PWZ.

W wiodących klinikach chirurgii plastycznej w Polsce operacje powiększania piersi przeprowadza się z użyciem implantów firmy Motiva. Należy do nich również Timeless Chirurgia Plastyczna w Warszawie, gdzie chirurdzy pracują także na najnowszych implantach Ergonomix2.

 

Oglądaj film edukacyjny!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Timeless to miejsce, gdzie specjaliści łączą medycynę ze sztuką, jednocześnie poszukując innowacyjnych metod leczenia. Placówka współpracuje z ośrodkami uniwersyteckimi, prowadząc badania nad komórkami macierzystymi i opracowując własne techniki chirurgii rekonstrukcyjnej. Specjalizuje się ona przede wszystkim w chirurgii plastycznej, a zatem m.in. w operacjach piersi, o których podczas wizyty redakcji Zatoki Piękna opowiedział dr Janusz Jaworowski, specjalista chirurgii plastycznej, założyciel kliniki Timeless.

- Jestem szefem zespołu chirurgów Timeless. Nasz zespół, wraz ze mną, liczy pięciu chirurgów oraz kilku lekarzy w trakcie specjalizacji. Wszyscy wykonujemy operacje piersi z użyciem implantów Motiva. Nasza klinika jest znana z powiększania piersi metodą endoskopową, bądź popularnie przez pacjentki zwaną “metodą przez pachę”. To jest wyjątkowa technika, która pozwala uniknąć nacięcia w typowych miejscach, a jednocześnie dać fenomenalny, naturalny kształt piersiom dzięki wykorzystaniu odpowiednich implantów – mówi nam dr Janusz Jaworowski.

Jak wspomniał chirurg, w Timeless operacje powiększania piersi implantami przeprowadzane są najczęściej metodą endoskopową – lekarz wykonuje jedno 3-5-centymetrowe nacięcie w okolicy pachy, następnie z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi tworzy tzw. kieszeń tkankową, w której umieszczany jest implant. Miejsce wprowadzenia implantu jest ukryte w dole pachowym, dzięki temu na piersi, czy pod nią, nie pozostaje blizna zdradzająca ingerencję chirurga.

Nowe implanty Ergonomix2 zapewniają jeszcze lepsze możliwości, ponieważ wyróżniają się wyższym profilem bezpieczeństwa, a dzięki zastosowanej technologii TRUEMONOBLOC+™ lepiej dostosowują się do naturalnych ruchów i odkształcają pod wpływem zginania czy ściskania.

- Dotychczas stosowaliśmy Ergonomix1, który jest odpowiedni do techniki endoskopowej, dlatego, że jego elastyczność i możliwość przenikania przez najmniejsze otwory jest niewiarygodna. Ergonomix2 idzie krok dalej, sama powłoka, która go otacza, jest niezwykle elastyczna, a przy tym bardzo mocna. Proces implantacji jest krótszy, a jednocześnie bezpieczniejszy, operacja jest bardziej precyzyjna – podkreśla chirurg.

- Program JOY, którego szczegóły znajdziecie na stronach internetowych Motiva, pozwala pacjentkom wybrać odpowiedni program gwarancyjny. To bardzo nowoczesne rozwiązanie i myślę, że upowszechni się na rynku. Motiva jest inicjatorem tego programu i jestem bardzo dużym zwolennikiem takiego rozwiązania – ocenia dr Janusz Jaworowski

Klinika Timeless, wprowadzając do oferty implanty Ergonomix2, dołączyła do programu JOY by Motiva. Pacjentka, rejestrując implanty w ciągu 90 dni od operacji, zyskuje m.in. 5-letnią wydłużoną gwarancję bez dodatkowych opłat. Szczegóły programu są dostępne na motiva.info.pl

 

Więcej o zabiegach w Klinice Timeless

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem implantów Motiva