Aby kontynuować przeglądanie artykułu, potwierdź, że jesteś przedstawicielem branży medycznej wpisując swój adres email i numer PWZ.

Implanty Ergonomix 2 są najbardziej innowacyjnymi implantami, które do tej pory zostały wyprodukowane – mówi w rozmowie z Zatoką Piękna dr Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy.

 

Oglądaj film edukacyjny!

 

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Implanty Ergonomix 2 to nowość marki Motiva, która już jest dostępna w najlepszych klinikach chirurgii plastycznej na terenie całego kraju. Choć polskie pacjentki doskonale znają implanty Ergonomix, nowszy model zachwyca jeszcze wyższą jakością, a dodatkowo jest objęty unikalnym programem JOY by Motiva. Szczegółami i swoimi spostrzeżeniami na ten temat podzielił się z redakcją Zatoki Piękna dr Wiesław Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej, plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej z Centrum Medycznego Bieńkowski.

 

Powiększanie piersi w Centrum Medycznym Bieńkowski

Centrum Medyczne Bieńkowski w Bydgoszczy od 1990 roku zajmuje się m.in. powiększaniem piersi z użyciem implantów. Sam szpital powstał w 2003 roku, jest on jednak kontynuacją ponad 11-letniej działalności Gabinetu Chirurgii Plastycznej prowadzonego przez dr Wiesława Bieńkowskiego.

- Jako pierwsza klinika w Polsce rozpoczęliśmy współpracę z firmą Motiva i wprowadziliśmy na polski rynek implanty, które jak się okazuje po 7 latach spełniają wszystkie oczekiwania, zarówno chirurgów, jak i pacjentów – mówi nam dr Wiesław Bieńkowski. Jak zauważa specjalista, ostatnie 10 lat w produkcji implantów to olbrzymi postęp, który podniósł komfort nie tylko pacjentów, ale i pracy chirurga.

 

Czym wyróżniają się implanty firmy Motiva?

Przede wszystkim inną technologią powłoki. - Jest to tak zwany TrueMonobloc®, który doskonale dopasowuje się do ciała i daje dużą odporność mechaniczną na ściskanie, na rozciąganie, w związku z czym te implanty tolerują znacznie więcej niepożądanych sytuacji, które pojawiają się w życiu kobiety – wyjaśnia dr Wiesław Bieńkowski. - Firma Motiva nie spoczęła na laurach i w ostatnim czasie, dążąc do jeszcze lepszej jakości endoprotez, wypuściła na rynek endoprotezę Ergonomix 2 – dodaje.

 

Implanty Ergonomix 2 w praktyce chirurga

Pojawiające się w polskich klinikach chirurgii plastycznej implanty Ergonomix 2 są niezwykle innowacyjne względem wcześniejszych endoprotez Motiva. - Ergonomix 2® jest jeszcze bardziej udoskonalonym produktem, posiadającym zdecydowanie delikatniejszą strukturę i lepiej układająca się do ciała. Ma również troszeczkę inne kształty i rozmiary w stosunku do tej siatki rozmiarowej, którą miały poprzednie implanty – tłumaczy dr Wiesław Bieńkowski.

Aby lepiej wyjaśnić różnice między wcześniej stosowanymi implantami i nowszym produktem firmy Motiva, specjalista prezentuje nam oba implanty. - W mojej prawej ręce jest implant Ergonomix, a w lewej Ergonomix 2 i w samym dotyku już czuje się różnicę w delikatności i strukturze tych implantów. Wynika ona z tego, że jest inna warstwa w obrębie warstwy Bluseal+, która pozwala za pomocą światła kontrolować spoistość powłoki i jej szczelność – mówi chirurg.

Jak podkreśla lekarz, implant Ergonomix 2 jest najbardziej miękkim implantem z dotychczasowych, ale mimo to jest on bardzo wytrzymały. - Można go rozciągać, wraca do swojego położenia, można go ugniatać, rozgniatać i daje się wprowadzić do kieszeni wytworzonej do implantacji przez otwór o wielkości 4 cm. Służy do tego specjalny rękaw, który jest proponowany przez firmę w programie JOY – dodaje.

 

Korzyści programu JOY by Motiva

Tym, co przekonuje pacjentki do skorzystania z nowych implantów, jest nie tylko komfort, ale również dodatkowe korzyści płynące z przystąpienia do programu JOY by Motiva. Wybierając endoprotezy Ergonomix 2, wystarczy w ciągu 90 dni zarejestrować się w programie. Pacjentka ma zagwarantowaną m.in. 5-letnią wydłużoną gwarancję bez dodatkowych opłat. - Ponadto do tego programu dołączany jest stanik pooperacyjny oraz rękaw do implantacji endoprotezy poprzez bardzo małe nacięcie, które pozostawia znacznie mniejszą bliznę niż w normalnych warunkach – dodaje dr Wiesław Bieńkowski.

 

Więcej o zabiegach w Centrum Medyczne Bieńkowski

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem implantów Motiva