Popularny muzyk i prezenter telewizyjny Arek Braxton poddał się zabiegowi blefaroplastyki powiek górnych. Postanowiliśmy towarzyszyć mu w tej metamorfozie, która dokonała się na naszych oczach w Centrum Medycznym Dr Kubik w Gdyni. Zapraszamy do oglądania naszej relacji!

 

Oglądaj zabieg!

 

Na pytanie redaktor Zatoki Piękna: - Dlaczego zdecydowałeś się na korekcję powiek górnych? - Arek Braxton odpowiada wprost: - Dlaczego zabieg powiek? Już pokazuję. Tak wyglądają powieki, kiedy opadają. Mamy tutaj przepuklinę pod oczami, mamy tkankę tłuszczową. - Przez co oczy muzyka wyglądały na wiecznie zmęczone i smutne, a nadmiar skóry na powiekach górnych doprowadził do ograniczenia pola widzenia.

 

Na czym polega blefaroplastyka powiek górnych?

- Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i niekiedy większej lub mniejszej grubości powieki, która powoduje nie tylko defekty natury estetycznej, ale również ma wpływ na nasze widzenie. - wyjaśnia dr Lidia Kodłubańka, chirurg w Centrum Medycznym Dr Kubik w Gdyni.

- Pacjent wybrał metodę laserową. W przypadku noża laserowego jest mniejsze krwawienie, jest mniejszy obrzęk, szybsze gojenie, ale musimy pamiętać o tym, że każdy z nas ma indywidualne cechy gojenia się tkanki. Gojenie z reguły jest krótkie. Podajemy znieczulenie nasiękowe, czyli popularnie nazywane miejscowe. Obrzęk zwalczamy poprzez okłady i odpowiednie postępowanie.- dodaje chirurg.

 

Efekty po zabiegu korekcji powiek górnych

- Wizualnie patrząc oko nam się otworzyło, choć jest to oko trudne. Z natury głęboko osadzone z tkanka tłuszczową. - mówi dr Lidia Kodłubańska.

- Poprawiło się widzenie. Jak miałem te opadające powieki, to gorzej mi się patrzyło, mając jeszcze okulary. Teraz widzę lepiej ten nasz kolorowy świat. - podsumowuje Arek Braxton.

 

Więcej o zabiegu blefaroplastyki na stronie Centrum Medyczne Dr Kubik www.drkubik.pl