Mówi się, że jesteś tym, co jesz i choć większość składników odżywczych powinniśmy sobie dostarczać z dietą, nasz organizm często potrzebuje wsparcia. Okazuje się, że odpowiednio stosowane preparaty marki Medilâge mogą być idealnym uzupełnieniem kuracji dermatologicznych i zabiegów estetycznych. Nic dziwnego, że suplementy Medilâge postanowiła przetestować nasza redakcja. 

 

Czym są suplementy Medilâge?

To środki bazujące na opatentowanych formułach potwierdzonych badaniami, które stanowią dopełnienie zabiegów medycyny estetycznej. Wsparcie walki z cellulitem, ochrona przeciwstarzeniowa skóry, podkręcenie metabolizmu mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej czy wreszcie zahamowanie wypadania włosów – takie zadanie spełniają suplementy Medilâge.

Suplementy Medilage
Suplementy Medilage / fot. Zatoka Piękna

Suplementy Medilâge zawierają wyselekcjonowane składniki, pochodzące m.in. z Francji, których kompozycja wzmacnia efekt zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wyróżniają się one unikalną formą podania, która sprawia, że składniki aktywne są w stanie hamować ekspresję genów i przyspieszać procesy biologiczne. W składzie suplementów Medilâge można wyróżnić m.in. AstaPure® Arava - ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis zawierający astaksantynę czy Tetra SOD® - ekstrakt z alg Tetraselmis chuii, zawierający dysmutazę ponadtlenkową chroniącą przed stresem oksydacyjnym.

Preparat na cellulit zawiera natomiast liofilizowany koncentrat soku z francuskiej odmiany melona kantalupa, Sinetrol® Xpure C1 - ekstrakt z owocu pomelo, grejpfruta i nasion guarany standaryzowany na naturalną kofeinę oraz koncentrat soku pomarańczowego oraz kapsaicynoidy - skoncentrowany ekstrakt z chili, zamknięty w powłoce o kontrolowanym uwalnianiu. Równie unikalny jest skład suplementów na wypadanie włosów. Zawierają one np. ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego, który wg badań redukuje wypadanie włosów o 33,9% w ciągu miesiąca.

Medilage Cheveaux Homme
Medilage Cheveaux Homme

Jak działa Medilâge Cheveaux Homme?

Nasz kolega z redakcji stosował suplement dla mężczyzn na włosy Medilâge Cheveaux Homme. Jak ocenił ich skuteczność po dwóch miesiącach stosowania?

Jestem zaskoczony. W trakcie przyjmowania suplementów wyraźnie zmniejszyła się ilość wypadających włosów. Podczas rozczesywania widać na grzebieniu dwukrotnie mniej włosów, a moje włosy w dotyku wydają się być bardziej gęste i sprężyste. Poza właściwościami Medilâge Cheveaux Homme spodobał mi się starannie dobrany, potwierdzony badaniami skład oraz design opakowań. To co warto podkreślić, na rynku występuje ogrom różnego rodzaju suplementów, w tym przypadku moje zaufanie wzbudziła rekomendacja wielu lekarzy medycyny estetycznej, którzy w swoich klinikach stosują te suplementy jako dodatkowy element terapii oraz przedłużenie efektów zabiegów estetycznych czy dermatologicznych. - Dmitrij Gabczenko, Zatoka Piękna

Medilage Cheveaux Homme
Medilage Cheveaux Homme

Produkt Medilâge Cheveaux Homme swoją skuteczność zawdzięcza zawartości substancji PhytoPin® pozyskiwanej w procesie ekstrakcji z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes. Wysoka koncentracja polifenoli i steroli w ekstrakcie intensywnie hamuje aktywność enzymu związanego z łysieniem androgenowym oraz przyspiesza cykl wzrostu włosów. Działanie suplementu wspiera Keranat™ - ekstrakt z nasion prosa, zawierający miliacynę zmniejszającą wypadanie włosów. Składnik ten wpływa bezpośrednio na brodawkę warstwy skóry właściwej, stymulując podział komórki i wydzielanie czynników wzrostu, które utrzymują włosy w fazie wzrostu.
 

Jak działa Medilâge Anti-âge?

Z kolei nasza redaktor naczelna zdecydowała się na przetestowanie suplementu Medilâge Anti-âge, który stanowi codzienne dopełnienie zabiegów przeprowadzanych
w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej.

Suplement Medilâge Anti-âge stosuję od trzech miesięcy. Muszę przyznać, że w tym czasie rzadziej pojawiały się u mnie zmiany skórne, a moja skóra jest dobrze odżywiona, nawilżona i mam wrażenie bardziej elastyczna, co również zostało zaobserwowane w trakcie badania skóry twarzy. Nie bez znaczenia jest też ochrona przed smogiem, a także światłem UV i niebieskim, o czym niestety zdarza mi się zapominać, spędzając długie godziny przy komputerze. Dużym atutem jest również fakt, że należy stosować tylko jedną kapsułkę dziennie, którą można przyjmować o dowolnej porze. - Estera Gabczenko, Zatoka Piękna

Medilage Anti-age
Medilage Anti-age

Sama formuła Medilâge Anti-âge łączy wspomniane już wcześniej opatentowane składniki AstaPure®Arava i TetraSOD®, które redukują liczbę zmarszczek oraz wspomagają nawilżenie i elastyczność skóry. Podczas gdy ekstrakt z alg uprawianych na pustyni Arava chroni DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami i skórę przed działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego, ekstrakt TetraSOD® zawiera aż trzy enzymy przeciwutleniające: dysmutazę ponadtlenkową (SOD), peroksydazę glutationową (GPx) oraz katalazę CAT.

W ofercie Medilâge dostępne są także suplementy Medilâge Anti-Cellulite do walki z cellulitem,  Medilâge Métabolisme zawierające jod, chrom i selen poprawiające metabolizm oraz Medilâge Cheveux Femme przeciwdziałające wypadaniu włosów u kobiet. 

Medilage Cheveaux Femme
Medilage Cheveaux Femme

Suplementy Medilâge dostępne są w najlepszych klinikach medycyny estetycznej w Polsce.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Materiał powstał we współpracy z firmą Medilâge