Posiada prosty, ale niezwykle skuteczny skład, któremu nie straszne wirusy, bakterie czy grzyby.

 

Olejek złodziei, gdyż o nim mowa, stanowi cudowne antidotum na wiele powszechnie występujących dolegliwości. Co wchodzi w jego skład? Na co pomaga?

 

Z czego się składa?

Sekretem olejku złodziei jest jego unikalnie skomponowany skład. Za jego działanie odpowiada m.in. olejek goździkowy, który oprócz właściwości przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych łagodzi infekcje skórne. Kolejnym jest olejek cytrynowy, nieoceniony przy schorzeniach dróg oddechowych, który w połączeniu z olejkiem eukaliptusowym łagodzi katar, kaszel czy zapalenie zatok. W składzie olejku złodziei znajduje się również olejek rozmarynowy, który wzmacnia odporność oraz olejek cynamonowy – o właściwościach rozgrzewających i uśmierzających ból.

Wszystkie wymienione olejki stosowane pojedynczo wykazują się skutecznym działaniem. A jeśli zostaną połączone, wówczas pełnią rolę tarczy obronnej dla organizmu.

 

Jakie działanie posiada olejek złodziei?

Jego właściwości są wręcz nieocenione. Pozytywnie bowiem działa na układ oddechowy. Posiada umiejętność łagodzenia gorączki, wykazując się przy tym działaniem zwalczającym wirusy, bakterie i grzyby. Polecany do antybakteryjnej kąpieli, masażu aromaterapeutycznego i odświeżania pomieszczeń. Wykorzystywany do dezynfekowania rozmaitych powierzchni. Co więcej, olejek złodziei wzmacnia mechanizmy obronne organizmu, chroniąc przed infekcjami i chorobami. Działa odprężająco i relaksująco. Rozgrzewa ciało, oczyszcza skórę, łagodzi podrażnienia, a także bóle mięśniowe. W sezonie letnim może służyć jako skuteczny środek odstraszający komary.

W ogromie tak licznych zastosowań, olejek złodziei warto posiadać w domu. Co ciekawe, można go kupić lub zrobić samodzielnie. Warunkiem jest jednak posiadanie wszelkich niezbędnych składników.

Jak stosować olejek?

Zastosowanie tego specyfiku jest ściśle uzależnione od tego, w jaki sposób ma być wykorzystane. A sposobów jest wiele, ponieważ może być użyty do inhalacji, dezynfekowania powierzchni, płukania gardła, kąpieli, jako środek na ból głowy, a także substancja do aromatyzowania pomieszczeń. W każdym przypadku jego aplikacja będzie przebiegała odmiennie. Dla przykładu, olejek złodziei do łagodzenia dolegliwości bólowych gardła powinien być rozpuszczany w połowie szklanki wody (2-3 krople). Jeśli ma uśmierzyć ból głowy, wówczas należy jedną kroplę rozetrzeć w dłoniach. Do aromatyzowania i oczyszczania powietrza należy umieścić kilka kropel w nawilżaczu lub kominku podgrzewanym świeczką.