Latem potrzeby skóry jest nieco inne niż wiosną czy zimą, jednak wciąż zdarza się nam o tym zapominać. Redakcja Zatoki Piękna postanowiła więc wskazać pięć istotnych rzeczy, których skóra potrzebuje właśnie teraz.

 

Ochrona przeciwsłoneczna

To żadne odkrycie, że latem niezbędne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, ale wiele rzeczy wciąż potrafi zaskakiwać. Jeśli komuś na sercu leży profilaktyka przeciwstarzeniowa, powinien postawić na produkty z SPF50. Zapewniają one większą ochronę i znacznie skuteczniej zapobiegają ewentualnym poparzeniom. Wysoki filtr przeciwsłoneczny wskazany jest szczególnie po kuracjach na przebarwienia czy w przypadku cery naczynkowej. Co ważne, jako że skóra twarzy jest delikatniejsza, należy aplikować na nią produkty wyłącznie do tego przeznaczone. Krem z filtrem warto nakładać również na uszy, które są bardzo podatne na poparzenia.

 

Nawilżanie

Suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz wysokie temperatury sprawiają, że latem szczególnie ważne jest nawilżanie. Nieważne, czy masz suchą czy tłustą skórę, brak odpowiedniej dawki produktu nawilżającej obróci się przeciwko niej. Przy cerze tłustej postaw na krem o lżejszej konsystencji, przy suchej i normalnej – na krem wzbogacony o olej. Latem sprawdzają się głównie kosmetyki z kwasem hialuronowym, który wiąże wodę w naskórku. Warto pamiętać, że dobrze nawilżona skóra lepiej radzi sobie z działaniem promieni słonecznych, dlatego krem z kwasem hialuronowym połączony z preparatem z SPF50 uchodzi za zestaw doskonały.

 

Mezoterapia

Ważną częścią nawilżania skóry są zabiegi profesjonalne. Za letnie must-have niezmiennie uchodzi mezoterapia, która nie tylko nawilża, ale i regeneruje skórę. Podczas zabiegu podawany jest koktajl odpowiednich substancji odżywczych, które wzmacniają jej barierę ochronną, zwiększają jej elastyczność i regulują procesy zachodzące w skórze. Mezoterapia stanowi też istotny element profilaktyki anti-aging, co latem, kiedy skóra jest narażona na nadprodukcję wolnych rodników i przyspieszenie procesów starzenia, ma ogromne znaczenie. Zabieg ponadto przywraca skórze – szczególnie tej odwodnionej – promienność oraz reguluje koloryt.

 

Pielęgnacja anti-aging

Antyutleniacze, które dostarczane są skórze podczas zabiegu mezoterapii, latem powinny stać się obowiązkowym punktem codziennej pielęgnacji domowej. Jako że promieniowanie słoneczne powoduje wzmożoną produkcję wolnych rodników, wszelkie sposoby na ich zneutralizowanie są na wagę złota. Przypomnijmy, że to właśnie wolne rodniki przyspieszają starzenie się skóry, a także niszczą kwas hialuronowy, który jak już wspomniano powyżej, jest bardzo ważny w utrzymaniu jej optymalnego poziomu nawilżenia. Wśród antyoksydantów na lato wskazane są m.in. witamina E, zielona herbata czy kwas ferulowy.

 

Krem BB

Latem nasza skóra nie lubi ciężkich kosmetyków, dla podkład czy fluid warto zastąpić lżejszym kremem BB. To kosmetyk wielozadaniowy, który nie tylko wyrównuje koloryt skóry, ale też nawilża i – dzięki obecności filtrów SPF – zwiększa ochronę przeciwsłoneczną. Skóra z pewnością nam za to podziękuje, ponieważ lżejszy makijaż oznacza mniejsze ryzyko zapchania się porów i powstawania niedoskonałości, które tak bardzo staramy się ukryć. Kremy BB są dziś zresztą na tyle skuteczne, że mimo lekkiej konsystencji sprawdzają się lepiej niż niejeden podkład.