Ponoć działanie kroplówki dożylnej “Anti-aging” można streścić w trzech słowach: renowacja od wewnątrz. Kompleks witamin niezbędnych dla odnowy skóry, włosów i paznokci to rozwiązanie dla zabieganych kobiet potrzebujących “zastrzyku urody”. Z pewnością przyda się też osobom po przewlekłej chorobie, choć oczywiście nie jest traktowany jako suplement diety, ale uzupełnienie niedoborów organizmu. Na test tego specyficznego środka upiększającego udałam się do Revital.Clinic w Gdyni.

 

Korzyści z przyjęcia kroplówki “Anti-aging”

Większość popularnych zabiegów kosmetycznych ma na celu poprawienie naszej zewnętrznej powłoki - również od zewnątrz. Witaminowe wlewy dożylne działają od wewnątrz, przynosząc korzyści całemu organizmowi. Preparat działa wielokierunkowo - w zależności od indywidualnych potrzeb klientki.

Jeśli ktoś obawia się igieł, naprawdę może odetchnąć z ulgą. Zabieg nie jest bolesny i odbywa się w komfortowych warunkach, a wszystkie wlewy podawane są po konsultacji z lekarzem. Ewentualny stres przed zabiegiem powinien rozproszyć fakt, że kroplówka zapewni nam odżywienie skóry, jej nawilżenie oraz spłycenie zmarszczek. Co więcej, wyraźnie wzrośnie poziom naszej energii i witalności. Prócz błyszczących włosów, mocnych paznokci i zdrowej cery, pozbędziemy się toksyn z organizmu, a także wzrośnie poziom hormonów szczęścia, czyli endorfin.

 

Zawartość i prozdrowotne działanie

Kroplówka, którą przyjęłam, zawierała kompleks witamin (witamina A, kompleks witamin B, witamina C, D, E, H), aminokwasów (lizyna, prolina) oraz minerałów (selen, cynk, magnez). Pod uwagę zostały wzięte te substancje, które biorą bezpośredni udział w budowie oraz prawidłowym funkcjonowaniu komórek skóry, włosów oraz paznokci.

 

Koktajl witaminowy

Tak skomponowany wlew ma działanie zatrzymujące procesy starzenia się organizmu oraz odnowę biologiczną zniszczonych włosów, paznokci oraz skóry (program Hair Genic). Efekty uzyskiwane są dzięki promowaniu odbudowy składników budulcowych skóry i elementów stanowiących jej zrąb, ale również dzięki bardzo silnemu działaniu antyoksydacyjnemu, czyli unieczynnianiu wolnych rodników, oczyszczaniu organizmu z toksyn i metabolitów, działaniu przeciwwirusowemu i antybakteryjnemu.

Jak potwierdził w rozmowie ze mną Marcin Nowak, lekarz i współwłaściciel Revital.Clinic, kroplówka - dzięki bogatemu składowi stanowiącego “biologiczny koktajl młodości” - wykazuje również działanie przeciwnowotworowe. Inne jej zalety to działanie antyzapalne, wspomagające regenerację tkanek oraz odporność. Regularne wlewy dożylne regulują metabolizm i gospodarkę hormonalną, odżywiają skórę i sprzyjają regeneracji kolagenu, czyli siatki podtrzymującej naszą skórę.

 

Przebieg zabiegu

Po wywiadzie wykluczającym ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz bardzo szczegółowych informacjach na temat składu wlewu, lekarz założył mi bezpieczny wenflon jednorazowy o małym rozmiarze igły, a dzięki temu znikomych dolegliwościach bólowych. Następnie zostałam zaproszona na wygodną i elegancką leżankę. Po takim wstępie zniknęły moje wszelkie obawy co do przyjęcia kroplówki.

 

Zabieg trwał około 60 minut. Co ważne, nie odczuwałam żadnego dyskomfortu, bólu czy drażliwości żył. Udało mi się w pełni zrelaksować, a po zakończeniu podawania kroplówki poczułam przypływ pozytywnej energii i odświeżenie.

Kroplówkę przyjęłam rano, przed całym dniem obfitującym w spotkania. Muszę przyznać, że do późnych godzin nocnych nie brakowało mi energii i sił do działania. Zazwyczaj zaś w godzinach wieczornych odczuwam spadek sił i potrzebę podładowania akumulatorów kawą i czekoladowym ciastkiem.

 

Przypływ energii po kroplówce

Taki stan wzrostu energii utrzymywał się przez kilka dni po przyjęciu wlewu. Mam również wrażenie, że sytuacje stresowe, które po drodze napotkałam, nie wyczerpywały mnie aż tak bardzo, jak zazwyczaj.  Z pewnością mój organizm został dobrze odżywiony i mógł dłużej i efektywniej działać.

Po dwóch tygodniach od przyjęcia kroplówki zauważyłam znaczącą poprawę kondycji włosów. Zmniejszyła się ilość włosów pozostających na grzebieniu, a kosmyki są bardziej nawilżone, lśniące, nie elektryzują się i nie puszą. Również kondycja skóry jest lepsza, jakby bardziej rozświetlona.

Efektów nie widać w sposób tak oczywisty, jak przy zabiegach estetycznych, jednak komplementy osób z otoczenia typu: “dobrze wyglądasz - zupełnie jakbyś się w końcu wyspała!”, mówią same za siebie.

Kroplówka, która została mi podana, ze względu na bogactwo składników i kompleksowość działania, kosztuje 700 zł, jednak Centrum Revital jest w stanie zaproponować wlewy dożylne na praktycznie „każdą kieszeń”. Dla porównania ceny zaczynają się już od 150 zł, tyle kosztuje np. samodzielny koktajl Hairgenic. Sprawdź Cennik Revital.Clinic

Zabieg zaleca się powtarzać co kilka tygodni, aby organizm w pełni się nasycił potrzebnymi składnikami. Może być to alternatywa dla kupowania preparatów z apteki i innych suplementów diety. 

- Suplementy w formie doustnej mają bardzo słabą wchłanialność. Preparat w formie dożylnej działa w 100% i 100% preparatu trafia do krwiobiegu, gdzie wykonuje swoje zadania. Dodatkowo, w żadnym przypadku nie dochodzi do obciążania przewodu pokarmowego, co jest istotne z punktu widzenia osób, które przyjmują leki doustne z różnych powodów. Kroplówka jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem odżywienia organizmu, uzupełnienia niezbędnych składników i przywrócenia wewnętrznej równowagi - przekonuje Marcin Nowak.

Kroplówki nie polecam osobom, które ewidentnie boją się igieł i nie są w stanie pozwolić specjaliście zaaplikować wenflonu. Jednak miła atmosfera, komfortowe warunki, bezbolesny sposób aplikacji i oczywiście spodziewany efekt terapii sprawiają, że korzyści zdecydowanie przeważają nad ewentualnym dyskomfortem.

Polecam natomiast kroplówki witaminowe jako „zastrzyk odświeżająco-energetyczny” - nawet od czasu do czasu. Organizm z pewnością nam podziękuje za takie dożywienie. Bardzo dobrze sprawdzą się przed większym wyjściem, uroczystością, ważnym spotkaniem - dodadzą energii, blasku naszemu spojrzeniu, skórze i włosom. Z kolei po ciężkim i pracowitym dniu zdecydowanie zmniejszą uczucie zmęczenia i błyskawicznie pomogą poczuć się lepiej.