Tabletki antykoncepcyjne nie służą tylko do tego, aby zapobiegać niechcianej ciąży. W rzeczywistości kobiety brały ją przez lata, aby poradzić sobie z wieloma innymi problemami zdrowotnymi — od zespołu policystycznych jajników do ciężkiego trądziku, po ekstremalne skurcze menstruacyjne. Obecnie dzięki rozwojowi telemedycyny recepta online na tabletki antykoncepcyjne jest możliwa do uzyskania w kilkanaście minut.

 

Jakie aspekty są istotne w przypadku tabletek antykoncepcyjnych?

Pigułka jest w 99% skuteczna, gdy bierzesz ją „idealnie” - to znaczy codziennie o tej samej godzinie. Jednakże w dalszym ciągu istnieje ten nikły 1% szans, dlatego w rzeczywistości spośród kobiet, które biorą pigułki antykoncepcyjne, około 9 na 100 (czyli 9 procent) i tak zajdzie w ciążę. Trudno jest faktycznie brać tabletkę o tej samej porze każdego dnia, gdy prowadzi się zabiegane życie. Jednak ta metoda antykoncepcji wymaga od kobiet dużej samodyscypliny. 

Jeśli pominiesz 1 tabletkę antykoncepcyjną, nie oznacza to, że na pewno zajdziesz w ciążę. Po prostu pamiętaj, aby użyć zapasowej metody kontroli urodzeń, takiej, jak prezerwatywa. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem o wszelkich pytaniach i wątpliwościach, jakie możesz mieć. 

 

Twój okres może się zmienić lub nawet całkowicie ustać

Niektóre kobiety z nieregularnymi i wyniszczająco bolesnymi miesiączkami znajdują ulgę w tych objawach dzięki przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmowanie pigułek zgodnie z regularnym harmonogramem może prowadzić do bardziej regularnych okresów dla niektórych.

 

Może znacznie poprawić się kondycja Twojej cery

Jest to jeden z pozytywnych efektów ubocznych. Hormony we wszystkich pigułkach antykoncepcyjnych — niezależnie od marki — mogą pomóc w zapobieganiu powstawania trądziku. 

W niektórych przypadkach, gdy inne leki bez recepty i na receptę na umiarkowany lub ciężki trądzik nie odniosły sukcesu, lekarz może nawet przepisać tabletki antykoncepcyjne na ten mile widziany efekt uboczny.

 

Twój nastrój może się drastycznie zmieniać

Często pojawiają się nowe badania, które łączą zarówno pozytywne, jak i negatywne efekty emocjonalne z tabletkami antykoncepcyjnymi. Nie jest jasne, jakie informacje możemy wyciągnąć z tych badań, ponieważ zarówno recepty, jak i pacjentki tak bardzo się różnią.

To, co jest jasne, to fakt, że hormony progestyny i estrogenu mają pewien wpływ na nasze stany emocjonalne. Jest zrozumiałe, że majstrowanie przy poziomach tych hormonów w naszych ciałach może w rezultacie wpływać na nas emocjonalnie. 

Recepta online na tabletki antykoncepcyjne — jak zrobić to najprościej?
Dzięki możliwościom, jakie mamy obecnie, jest to bardzo proste i nie powinno sprawiać trudności żadnej z pacjentek. Jedyne, co nam będzie do tego potrzebne, to urządzenie mobilne wraz z dostępem do Internetu. Zaczynamy od wejścia na platformę telemedyczną, a następnie:

  • Wybieramy ginekologa i umawiamy się u niego na pasujący nam termin wizyty;
  • Opłacamy konsultacje online za pośrednictwem wybranej metody płatności;
  • Wybieramy sposób komunikacji z lekarzem (czat / rozmowa telefoniczna / wideorozmowa);
  • Łączymy się z lekarzem, uzyskujemy fachową pomoc, odpowiedzi na wszystkie nasze pytania oraz potrzebny dokument. 

Recepta online na tabletki antykoncepcyjne jest dostępna dla pacjentek nawet w kilkanaście minut. Podczas rozmowy z ginekologiem, jeśli on nie zauważy żadnych przeciwwskazań do przyjmowania przez nas leku, który mógłby zaszkodzić naszemu zdrowiu, to opuścimy e-Wizytę z receptą online. Dzięki usługom telemedycznym możemy uzyskać fachową pomoc wykwalifikowanych lekarzy bez wychodzenia z domu.