Nowoczesne centrum medyczne, wybitni lekarze wielu specjalizacji, innowacyjne technologie - tak możliwie najkrócej można przedstawić Medical Magnus Clinic, mieszczące się przy ul. Kopernika w Łodzi. Klinika specjalizuje się m.in. w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet najnowszą technologią SonoCare. Zabiegi są małoinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Brzmi wspaniale, jednak zastanawiam się, co na ten temat myślą lekarze. Dlatego do rozmowy zaprosiłam znakomitego urologa dr n. med. Kamila Burzyńskiego.

 

Oglądaj film z wizyty!

 

Estera Gabczenko: Panie Doktorze, czy problem nietrzymania moczu jest problemem częstym i czy dotyka też młodszych kobiet?

Dr n. med. Kamil Burzyński: Tak. Nietrzymanie moczu w zasadzie dotyczy około 30% kobiet i to nawet kobiet w młodszym wieku.

W takim razie, co powinno nas skłonić do wizyty w gabinecie lekarskim?

Kobieta, która nie może zdążyć do toalety w przypadku wystąpienia parcia na mocz, to jest już taki pierwszy objaw, że powinna zgłosić się do lekarza urologa w celu ewentualnej pomocy. Bo ten okres jest okresem najlepszym do terapii, która nie jest terapią zabiegową, czyli do fizjoterapii, ewentualnie zabiegów stymulacyjnych, takich jak urządzeniem SonoCare.

Urządzenie SonoCare jest urządzeniem, które wytwarza nano ultradźwięki, które stosujemy na przednią ścianę pochwy. I to jest na tę część, która ma bezpośredni kontakt z pęcherzem moczowym i z cewką moczową. Stosujemy podstawowo 3 zabiegi w okresie odstępu 1 miesiąca. Później taki zabieg powinien być powtórzony po 6 ewentualnie po 12 miesiącach.

Panie Doktorze, muszę zadać to pytanie. Czy zabiegi są bolesne i sprawiają dyskomfort pacjentkom?

Zabieg stosowane urządzeniem SonoCare są zabiegami niebolesnymi. W zasadzie po zabiegu kobieta może wrócić do pełnej aktywności.

 

Technologia SonoCare

SonoCare to przebadana klinicznie i skuteczna technologia o szerokim zastosowaniu. SonoCare wykorzystuje nano ultradźwięki o różnych częstotliwościach, które pozwalają na leczenie nietrzymania moczu oraz rewitalizację pochwy i okolic intymnych w całkowicie bezbolesny i bezpieczny sposób. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu trwającym od kilku do kilkudziesięciu minut Pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności.

 

Więcej o zabiegach SonoCare w Medical Magnus Clinic www.mmcenter.pl 

Partnerem programu jest ITP S.A. www.itpestetyka.pl