Powodów, dla których warto odwiedzić Wrocław i udać się na Plac Teatralny, jak zobaczycie na naszym filmie jest całe mnóstwo. Miłośników zdrowia i piękna zainteresuje też fakt, że znajduje się tu jedna z bardziej cenionych klinik dermatologii estetycznej i laseroterapii - Kaniowscy Clinic, do której Was serdecznie zapraszam. To tutaj problemy skórne leczy się przy użyciu najmocniejszego lasera pikosekundowego, o którym opowiedział dr Michał Kaniowski, specjalista dermatolog.

 

Oglądaj relację wideo!

 

Estera Gabczenko: Dlaczego w Kaniowscy Clinic zdecydowaliście się właśnie na laser Discovery Pico?

Dr Michał Kaniowski: Czekaliśmy długo i poszukiwaliśmy sprzętu do skutecznego usuwania tatuażu, a z drugiej strony do leczenia zmian barwnikowych. Wcześniejsze technologie laserowe w technologii Q-Switch, czyli nanosekundowe, nie spełniały do końca naszych oczekiwań i stąd też kiedy pojawił się na rynku laser Discovery Pico, był to taki krok milowy, właściwie przełom. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej nowości, innowacyjności też do naszej kliniki.

Czym wyróżnia się technologia pikosekundowa?

Technologia pikosekundowa ma tę ogromną przewagę, że praktycznie bazujemy na efekcie fotoakustycznym, czyli w bardzo krótkim czasie liczonym w przypadku technologii pikosekundowej w pikosekundach, dostarczamy ogromną ilość energii i dochodzi do rozfragmentowania barwnika na drobne cząsteczki.

Jeżeli chodzi o usuwanie tatuażu z wykorzystaniem lasera Discovery Pico w technologii pikosekundowej możemy przy tej dł. fali działać skutecznie na barwnik ciemny, czarny, szary, także kolor czerwony. Także możemy usuwać tym laserem tatuaż pourazowy, co jest bardzo ciekawe, który powstaje np. w wyniku kontaktu z asfaltem. Posiłkujemy się techniką laserową, która tutaj znakomicie się sprawdza. Dużą zaletą tego lasera jest też możliwość leczenia pacjentów do końca. Możemy to zrobić dużo skuteczniej niż laserem Q-Switch i dużo bezpieczniej.

Na czym polega innowacyjność lasera Discovery Pico?

Urządzenie jest bardzo wszechstronne, ponieważ pracuje w dł. fali 533 nm i 1064 nm. Do tego mamy tu kilka głowic, dlatego ta średnica plamki jest od 2 do 9 milimetrów. Zabiegi z wykorzystaniem plamki zabiegowej 9 mm są bardzo szybkie, komfortowe dla pacjenta. Z kolei te mniejsze plamki dostarczają bardzo dużych dawek energii w tatuażach i są bardziej precyzyjne.

Jakie problemy skórne można leczyć przy użyciu lasera Discovery Pico?

Wszelkiego rodzaju zmiany barwnikowe, wrodzone malformacje barwnikowe, które też u dzieci często usuwamy, przebarwienia i przebarwienia pozapalne, melasmy, blizny, zmarszczki, rozszerzone pory, odmładzanie skóry, to wszystko jest target lasera pikosekundowego, a właściwie jego końcówki frakcyjnej. Tutaj należy wspomnieć też o rozstępach ze względu na ten krótki czas,  możemy efektywnie niszczyć rozstępy. Laser Discovery Pico rozwiązuje doskonale ten problem.

A jakie efekty przynoszą terapie laserem pikosekundowym?

Znaczna poprawa struktury skóry, redukcja blizn, doskonałe rezultaty zwłaszcza w terapiach łączonych, przy leczeniu rozstępów. Tutaj jeśli wspomagamy się tez lampą Led, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi pochodzącymi z tkanki tłuszczowej, to efekty są fenomenalne.

Na zakończenie proszę powiedzieć, jakie atuty ma technologia pikosekundowa z punktu widzenia pacjenta?

Ogromnym atutem technologii jest bardzo krótki czas rekonwalescencji, szybki powrót do pracy i bezpieczeństwo zabiegu.

 

Więcej o zabiegach laserem Discovery Pico w Kaniowscy Clinic -> www.kaniowscy.pl

Więcej o laserze Discovery Pico ->> www.itpsa.pl

 

Oglądaj filmy z zabiegów na naszym kanale na YouTube -> Zatoka Piękna