Ujędrnienie skóry ReFirme to intensywny zabieg antiaging polecany kobietom po 35. roku życia, które pragną w bezpieczny i nieinwazyjny sposób wygładzić i zliftingować skórę oraz przeciwdziałać oznakom jej starzenia, czyli zmarszczkom i zwiotczeniom. W Instytucie Babiana w Gdańsku oddałam się w troskliwe ręce kosmetolog Eweliny Araszkiewicz.

 

 

Ewelina Araszkiewicz
kosmetolog Ewelina Araszkiewicz / Instytut Kosmetologii Babiana

 

Podobnie jak większość kobiet po 30-stce zauważam u siebie zmęczoną skórę twarzy, widoczne bruzdy nosowo-wargowe i drobne zmarszczki wokół oczu. 

Zabieg ReFirme ma na celu przede wszystkim przebudować strukturę kolagenu - “budulca” tkanki łącznej niezbędnego dla młodzieńczego wyglądu skóry.

Niestety z wiekiem nasz organizm produkuje go coraz mniej.

 

Istota zabiegu ReFirme

Podczas zabiegu aplikator emituje światło o bardzo szerokim spektrum (w zakresie 700-2000 nm) oraz prąd RF (czyli fale radiowe) o dużej energii. Światło podgrzewa warstwy skóry do głębokości 3,5 mm, które następnie są mocno dogrzewane energią prądu RF. W ten sposób, nie działając szkodliwie na naskórek, możliwe jest skuteczne oddziaływanie na włókna kolagenowe. Efektem takiego działania jest zwiększenie ich elastyczności, a tym samym napięcia skóry.

ReFirme
Urządzenie Syneron do wykonywania zabiegu ReFirme / Instytut Kosmetologii Babiana

 

Zabieg ujędrnia skórę twarzy (zwiotczały podbródek, zwisające powieki, worki pod oczami, zwiotczałe policzki), brzucha, rąk (zwiotczała skóra ramion), szyi oraz nóg (zwiotczała skóra w okolicy kolan).

W celu uzyskania trwałych wyników zaleca się wykonanie serii (minimum 3) zabiegów w odstępach od 3 do 4 tygodni oraz raz na pół roku/ na rok, wykonanie zabiegu przypominającego. Natychmiast po zabiegu można wrócić do codziennego trybu zajęć.

 

Przebieg zabiegu ReFirme

Mimo moich obaw, związanych z laserem, zabieg okazał się bezbolesny. Aplikator wywoływał wyraźne uczucie podgrzania skóry, jednak w bardzo łagodnym stopniu. Chłodzący żel, którym została posmarowana twarz, był wystarczającym zabezpieczeniem.  Środek znieczulający nie jest tu konieczny.

Kosmetolog podczas zabiegu pytała o moje odczucia i dbała o komfort. Najpierw zrobiła 3 przejścia aplikatorem po jednej stronie twarzy, potem tę samą procedurę powtórzyła na drugiej stronie twarzy, ze szczególnym nastawieniem na bruzdy nosowo-wargowe. Na zakończenie nałożyła na twarz maseczkę łagodzącą oraz krem z filtrem.

Twarz po zabiegu była lekko zaczerwieniona, ale po chwili mogłam swobodnie wyjść bez konieczności zakrywania twarzy pod kapeluszem.

 

Efekty

Efektem zabiegu jest ujędrnienie oraz zwiększenie napięcia skóry. Poprawa wyglądu twarzy jest widoczna zaraz po zabiegu. Skóra nie jest bolesna i można się od razu naturalnie uśmiechnąć.

Po kilku dniach zauważyłam, że wyraźnie zmniejszyła się widoczność (głębokość) bruzd wargowo-nosowych.

Po 3 tygodniach skóra nadal jest gładka i gęsta, drobne zmarszczki są mniej widoczne, bruzdy nosowo-wargowe stały się jednak bardziej widoczne niż 2 tygodnie temu, a to znak, że warto zrobić zalecaną serię zabiegów.

Po miesiącu zrobiłam zabieg przypominający w Instytucie Kosmetologii Babiana, dzięki czemu mogę się cieszyć większą elastycznością i napięciem skóry twarzy na dłużej.

Polecam zabieg ReFirme - efekty są widoczne gołym okiem, struktura skóry jest bardziej zwarta, owal twarzy podkreślony, a zmarszczki mniej zauważalne.

 

Cena zabiegu na twarz od 980 zł

Sprawdź w Instytucie Kosmetologii Babiana w Gdańsku

 

Komentarz eksperta

mgr inż. Agnieszka Kośnik-Zając
mgr inż. Agnieszka Kośnik-Zając
Piękno, zdrowie i bezpieczeństwo to wartości, którymi zawsze kieruję się wprowadzając procedury estetyczne do Instytutu Babiana. ReFirme w oparciu o innowacyjną technologię elos spełnia kryteria zarówno niezwykle efektywnego i skutecznego zabiegu, zapewnia również najwyższy stopień ochrony przed działaniami niepożądanymi. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wśród naszych Pacjentów obok botoxu i zabiegów złuszczających. Doskonale sprawdza się jako monoterapia jak i w połączeniu z innymi zabiegami.