Zwiększająca się świadomość pacjentek dotycząca prewencji przeciwstarzeniowej, spowodowała, że to właśnie te działania są najczęściej obieranym kierunkiem podczas wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności oraz zaburzony owal twarzy, to efekt nieprawidłowej jakości i ilości włókien kolagenowych. To właśnie kolagen jest białkiem, o którego odpowiednio wysoki poziom w naszym organizmie powinniśmy dbać. Medycyna pozwala nam na osiągnięcie wspaniałych efektów terapeutycznych, bez efektów ubocznych, działań niepożądanych lub długofalowych nieoczekiwanych modyfikacji tkankowych. Biostymulacja to najszybciej rozwijający się trend, oparty na naturalnych procesach zachodzących w organizmie. Okazuje się, że możemy pobudzić fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu bez powodowania stanu zapalnego lub zaburzania funkcjonowania właściwego komórek. Idealnym do tego sposobem jest skorzystanie z substratu jakim jest tropokolagen, czyli budulec dojrzałego kolagenu.

Tropokolagen to substancja, dla której znalazła miejsce w swoim gabinecie Dr Katarzyna Grudzień. Szerokie zastosowanie preparatu, pozwala na wykorzystanie go w wielu zabiegach nie tylko medycyny estetycznej, ale także medycyny bólu, ranach, bliznach czy terapii wspierającej.

Komentarz eksperta

Dr Katarzyna Grudzień
Dr Katarzyna Grudzień
Tropokolagen to naturalność, regeneracja, odbudowa. To te trzy elementy zadecydowały o tym, że preparat GUNA znalazł się w mojej codziennej praktyce
  

Tropokolagen Guna jest podawany iniekcyjnie podczas zabiegu mezoterapii, bezpośrednio w miejsce wymagające regeneracji. Jest w pełni naturalny i dzięki jego biozgodności z ludzkim kolagenem, jest całkowicie bezpieczny, przez co jego zastosowanie nie ma żadnych przeciwskazań i działań niepożądanych. Natychmiast w momencie podania, wbudowywuje się w uszkodzone struktury włókien kolagenowych, dzięki czemu podczas jednego zabiegu można zregenerować tkankę mięśniową oraz skórę. Takie holistyczne działanie pozwala nam na uzyskanie najlepszego i długotrwałego efektu anti-aging.

Wzmocnienie regeneracji uszkodzonych tkanek, zwiększenie ich gęstości i sprężystości, jest pożądane przy każdym zabiegu medycyny estetycznej, dlatego Tropokolagen GUNA, dzięki tak wszechstronnemu mechanizmowi działania, pozwala na zastosowanie go w terapiach łączonych z innymi substancjami czy zabiegami, tym samym dając pełną satysfakcję z zastosowanych zabiegów.

Komentarz eksperta

Dr Katarzyna Grudzień
Dr Katarzyna Grudzień
Uwielbiam ten zabieg łączyć z laserami, z radiofrekwencją czy z peelingami. Mogę spać spokojnie, kiedy mój pacjent wraca do domu i następuje efekt


Oglądaj film edukacyjny:

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. produktów, preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie. 

Materiał powstał we współpracy z Ambra Group dystrybutorem wyrobów medycznych Guna