O technologiach, które niejako mają zastępować trening na siłowni, pisaliśmy już kilkakrotnie. Zresztą nie pierwszy raz zdecydowałam się jedną z nich przetestować na sobie. Tym razem mój wybór padł na zabieg Body Contour w Secret Avenue w Gdańsku, który miał rozwiązać problem wiotkiej skóry po wewnętrznej stronie ud, osłabionych mięśni, „niećwiczonych” pośladków i braku regularnych ćwiczeń tych konkretnych partii mięśniowych. 

 

Chociaż staram się żyć aktywnie, wyrzeźbienie mięśni sprawia mi problem. Postanowiłam więc osobiście przetestować zabieg Body Contour w Secret Avenue w Gdańsku. 

 

Na czym polega zabieg Body Contour?

W moim przypadku obszarem zabiegowym były pośladki oraz wewnętrzna strona ud. Od początku moim celem było wzmocnienie mięśni przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry. Oczywiście, choć nie myślałam o redukcji tkanki tłuszczowej, przygotowując się do zabiegu wiedziałam, że urządzenie i zabiegi jak najbardziej pozwalają także na modelowanie sylwetki z takim efektem. Szczegóły Body Contour jeszcze przed rozpoczęciem mojej serii wyjaśniła mi kosmetolog.

- Body Contour to zabieg, w którym wykorzystujemy pole elektromagnetyczne. Zabieg ten wykonuje się w celu wyrzeźbienia mięśni, wzmocnienia ich, w celu ujędrnienia skóry, spalenia lokalnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowania sylwetki. Zabieg ten można wykonywać w połączeniu z Endermologie LPG Alliance, Exilisem i karboksyterapią. Jeden zabieg odpowiada pięciu godzinom ćwiczeń na siłowni, a w momencie jednego zabiegu dochodzi do 20 tys. skurczów mięśni – mówiła mi Agnieszka Matwiejczyk, kosmetolog z Secret Avenue w Gdańsku.

Urządzenie Body Contour pozwala nieinwazyjnie modelować sylwetkę przez rzeźbienie mięśni i redukcję lokalnej tkanki tłuszczowej. Działa ono poprzez wywoływanie skurczów mięśni, które pobudzają wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Do wyboru jest aż pięć trybów pracy: HIIT (wysoka intensywność na tlenową redukcję tkanki tłuszczowej), Hipertrophy (wzmocnienie mięśni), Siła (trening siły mięśni), HIIT + Hipertrophy (wzmocnienie mięśni i redukcja tłuszczu jednocześnie) oraz Combo (trening hipertroficzny razem z siłowym).

Zabieg dla uzyskania efektów wykonuje się w seriach kilku powtórzeń. - Należy wykonać od 4 do 8 zabiegów, wykonując zabieg co 2 lub 3 dni – podkreśliła kosmetolog. Jeden zabieg na wybraną partię ciała trwa zaledwie 30 minut - to czas, w którym przy intensywnym oddziaływaniu na mięśnie można się zrelaksować, a więc zgoła inaczej niż podczas ciężkiego treningu siłowego. Co ciekawe, technologia nie tylko ułatwia przyrost masy mięśniowej, ponieważ jest wskazany też np. przy rozstępie mięśnia prostego brzucha po ciąży.

 

Przebieg zabiegu Body Contour

W moim przypadku na wewnętrzną stronę ud wybrano tryb Hipertrophy, czyli treningu wzmacniającego mięśnie, a na pośladki tryb Combo, czyli tryb treningu hipertroficznego + siłowego wzmacniający mięśnie i siłę mięśni. Przeszłam serię sześciu zabiegów wykonywanych co 2 lub 3 dni. Do zabiegów podeszłam z ciekawością, ponieważ świadomość, że w czasie zaledwie 30 minut urządzenie ma za mnie wykonać pracę równą 20 tys. intensywnych skurczów mięśni jest trudna do wyobrażenia.

Jak wygląda sam zabieg? Do ciała przymocowane pasami są głowice o kształcie żelazka. Podczas zabiegu na pośladki leży się na brzuchu, mając po jednej głowicy przyłożonej do każdego z pośladków. W czasie zabiegu na wewnętrzną stronę ud należy położyć się na plecach – aplikatory są wówczas przymocowane do ud. Głowice, jak tłumaczyła kosmetolog, emitują fale elektromagnetyczne, jednak nie powodują one dyskomfortu. Skurcze mięśni są oczywiście odczuwalne, ale prędzej określiłabym je jako drgania, dlatego w czasie zabiegu mogłam się zrelaksować.

Skłamałabym, gdybym stwierdziła, że po zabiegu niczego nie czułam. Body Contour to rzeczywiście technologia do bezbolesnego modelowania sylwetki i może nie miałam zakwasów, jak po intensywnych ćwiczeniach na siłowni, ale bardziej określiłabym to jako delikatne zmęczenie. Terapia okazała się mieć jeszcze jedną zaletę, podczas kolejnego podejścia do zabiegu udawało się zwiększyć intensywność nawet do 100%, czego nie mogłabym osiągnąć w czasie kilkutygodniowego planu treningowego. Należy tu wspomnieć, że Body Contour pozwala dobrać intensywność programu w taki sposób, aby skurcze mięśni były odczuwalne, ale bezbolesne zarazem.

Jak wspomniała kosmetolog, Body Contour może być elementem terapii łączonej. Z jakimi zabiegami warto go łączyć? W moim przypadku zabiegi na wewnętrzną stronę ud – w celu ujędrnienia skóry, jak również redukcji cellulitu – zostały poprzedzone czterema zabiegami Exilis. Dodatkowo w trakcie serii Body Contour podczas tego samego spotkania wykonane zostały zabiegi Endermologie LPG Alliance z fokusem na pośladki i uda na ujędrnienie skóry oraz zniwelowanie cellulitu. Łączenie zabiegów i technologii na dany obszar pozwoliło uzyskać nie tylko lepsze, ale przede wszystkim bardziej długotrwałe efekty.

 

Wrażenia po zabiegu Body Contour

Zdecydowana poprawa umięśnienia – to efekt, na jakim mi zależało i jaki udało mi się osiągnąć. Po serii zabiegów zauważyłam ujędrnienie i delikatne uniesienie pośladków, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie i zwiększenie gęstości w obrębie wewnętrznej strony ud. Teraz z powrotem mogę nosić krótkie spodenki! Mam wrażenie, że osiągnęłam takie efekty, na jakie nie byłam w stanie sama zapracować na siłowni, dlatego traktuję je jako doskonałą podstawę do dalszych treningów.

Mięśnie się rozbudowały znacznie szybciej niż podczas klasycznych przysiadów, zapewne dlatego, że ćwicząc nie jestem w stanie uzyskać i utrzymać takiej siły skurczów, jakie zapewnia sam zabieg. Co więcej, doskonały efekt można osiągnąć w zaledwie 30 minut i to bez zakwasów dzień później.

Serię zabiegów Body Contour polecam więc osobom marzącym o wysportowanej sylwetce i jędrnej skórze. Moim zdaniem zabiegi przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z treningiem siłowym czy nielubiących ćwiczyć, jak i dla osób aktywnych i lubiących fitness.

Dla utrzymania efektów musiałam oczywiście trzymać się zaleceń, tj. zdrowej diety, aktywności fizycznej. Jak zostałam poinstruowana, bardzo ważne jest też picie dużej ilości wody, a w przyszłości także zabiegi przypominające.