Choć klinika swoje uroczyste otwarcie miała dopiero minionego lata, już teraz można śmiało powiedzieć, że zdominuje lokalny rynek. O wartościach, jakimi zespół kieruje się w pracy, a także terapiach łączonych i nowoczesnych technologiach w Klinice Krotowscy w Pabianicach opowiedzieli nam ich właściciele: Dorota Walczak i dr Jarosław Krotowski.

 

Oglądaj relację!

- Naszym mottem jest Zdrowie, Piękno, Estetyka. Nie bez powodu zdrowie stoi na pierwszym miejscu. Przygoda z Kliniką Krotowscy rozpoczęła się od dermatologii, od leczenia chorób skóry – mówi specjalista dermatolog dr Jarosław Krotowski, właściciel Kliniki Krotowscy w Pabianicach. - Dlatego po dziś dzień, już w naszej klinice, również na każdego pacjenta patrzymy przez właśnie ten pryzmat, przez pryzmat zdrowej skóry, ładnej skóry, przez aspekt wszystkich problemów i chorób dermatologicznych, a później dopiero, tak jak w naszym haśle, przechodzimy do tego piękna i finalnie estetyki – wtóruje mu kosmetolog Dorota Walczak, właścicielka Kliniki Krotowscy.

Jak mówią współwłaściciele Kliniki Krotowscy, powstała ona z pasji, a jej sukces to efekt doskonałej współpracy między lekarzem a kosmetologiem. Wartością nadrzędną ma być tutaj zdrowie. - Jako zespół, w którego skład wchodzi wielu specjalistów, w tym również lekarskich, będziemy pochylać się nad całością obrazu klinicznego – zapowiada dr Łukasz Krotowski, specjalista chorób wewnętrznych i endokrynolog w trakcie specjalizacji. Dermatolog dr Jarosław Krotowski tłumaczy, że zespół nie będzie ograniczać się do podstawowych metod leczenia, ponieważ wykorzystuje też metody zaawansowane typu naświetlanie fotodynamiczne czy usuwanie zmian laserem frakcyjnym.

 

Klinika Krotowscy technologiami stoi

Nowo otwarta placówka pracuje już pełną parą, bazując na najnowszych technologiach, którym mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska. Opowiedziała nam o nich właścicielka  Dorota Walczak, wspominając nie tylko o silnie zaawansowanych technologiach do diagnostyki, ale i technologiach hi-tech, z całym obszarem laseroterapii włącznie.

- Pierwszym sprzętem, który nabyliśmy jest platforma laserowa Alma Harmony XL Pro. Faktycznie jest to laser, który odpowiada 70% problemów pacjentów, którzy do nas przychodzą. Możemy uzyskiwać skuteczne terapie przy trądziku różowatym, przy redukcji blizn, rozstępów, przebarwień czy po prostu zamykaniu naczynek, a też fotoodmładzaniu twarzy – mówi.

Jeśli chodzi o laseroterapię, w pabianickiej klinice znajduje się również nowoczesny zabieg do epilacji Primelase. Ofertę uzupełnia szereg urządzeń do modelowania i rzeźbienia sylwetki, m.in. najnowszej generacji Endermologie LPG, urządzenie SpaDeep, czyli falę radiową czy np. urządzenie do silnej stymulacji mięśni Schwarzy. Godne uwagi jest choćby to ostatnie. Urządzenie Schwarzy działa z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego, które przez wyzwalanie intensywnych skurczów stymuluje mięśnie, prowadząc do ich budowy oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Pozwala ono w sposób nieinwazyjny modelować ciało, ujędrniać skórę, redukować tkankę tłuszczową, a nawet zwiększać wytrzymałość mięśni.

 

Terapie łączone i Dr Arnold w Klinice Krotowscy

Dobór takich, a nie innych technologii to też przepis zespołu na zapewnienie pacjentom najbardziej skutecznych terapii łączonych. - Jednym z przykładów terapii łączonych jest Endermologie LPG i fala radiowa SpaDeep. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie ujędrnić skórę i zredukować tkankę tłuszczową. Dodatkowo do terapii możemy dołączyć zabieg Schwarzy, by stymulować tkankę mięśniową i wyrzeźbić sylwetkę – mówi nam kosmetolog Liliana Dąbrowska.

Lista urządzeń i terapii prowadzonych w Klinice Krotowscy na tym się jednak nie kończy. - Wykonujemy również zabiegi z zakresu liposukcji czy przeszczepu komórek macierzystych. W Klinice Krotowscy postawiliśmy również na specjalistyczne urządzenia dedykowane ginekologii estetycznej, jak i urologii estetycznej – dodaje Dorota Walczak.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej umożliwia tutaj nieinwazyjne urządzenie Dr Arnold, które służy wzmacnianiu mięśni dna miednicy, a co za tym idzie – leczeniu nietrzymania moczu. Bazuje ono na technologii skoncentrowanej stymulacji magnetycznej FMS, która wyzwala skurcze stymulujące mięśni dna miednicy i przywraca kontrolę nerwowo-mięśniową. Zabieg przeprowadzony urządzeniem Dr Arnold jest bezbolesny i nie wywołuje dyskomfortu typowego dla częściej stosowanych terapii typu ćwiczenia mięśni Kegla czy kinezyterapia. Jedna sesja trwa zaledwie pół godziny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a efekty odczuwalne są już po kilku sesjach.

Jak widać, nacisk na zdrowie, a nie tylko na kwestie estetyczne, jest tutaj realizowany już od etapu doboru technologii. Urządzenia na najwyższym poziomie i leczenie prowadzone w przyjaznej atmosferze sprawiają, że w Klinice Krotowscy bez obaw będzie można poddać się tak zabiegom na niedoskonałości skóry twarzy, jak i modelowaniu sylwetki, szybkiej i bezbolesnej depilacji czy zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej.

 

Poznaj ofertę zabiegową na: Klinika Krotowscy

Więcej o technologiach na: itpestetyka.pl