Przez specjalistów nazywana jest technologią przyszłości. Wykorzystywana z powodzeniem w medycynie estetycznej i fizjoterapii. Dr n. med. Jacek Szwedo mówi o niej wprost: - Ta technologia jest rewelacyjna. Mowa o urządzeniu REMFAT, nowości w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt w Warszawie.

 

Oglądaj film z zabiegu!

 

Jak działa technologia REMFAT?

REMFAT jest następcą klasycznej fali akustycznej, która ze względu na swoje radialne rozchodzenie się fali, sprawia, że penetracja jest płytka, a energia rozprasza się. 

Jak wyjaśnił nam dr n. med. Jacek Szwedo, fizjoterapeuta w klinice Dr Szczyt - REMFAT jest urządzeniem wykorzystującym falę akustyczną skupioną. W przeciwieństwie do fal radialnych on skupia energię na głębokościach od 0,5 cm do 4 cm, co 0,5 cm.

Dzięki zastosowaniu 5 różnej wielkości padów, precyzyjnie wnika od płytkich do głębokich warstw tkanki tłuszczowej, wobec tego mamy gwarancję, że zabieg jest indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta.

Dr Jacek Szwedo
Dr n. med. Jacek Szwedo / fot. Zatoka Piękna

REMFAT jest metodą, którą wyróżniają cztery cechy: bezpiecznie, skutecznie, bezboleśnie i szybko. Za to kochają go pacjenci na całym świecie. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, który trwa ok.30 min.

 

Wskazania do zabiegów REMFAT

REMFAT jest doskonałą metodą na zwalczanie cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, oraz sprawdzi się jako nowoczesna forma fizykoterapii.

- Fala radialna skupiona ma bardzo szerokie zastosowanie. Z jednej strony stosuję ją z powodzeniem w zabiegach estetycznych. Mam tutaj na myśli głównie zabiegi przeciwcellulitowe, zabiegi zmniejszające obwody, ale też nie można zapomnieć o jej możliwościach fizjoterapeutycznych, czyli medycznych. Rewelacyjnie sprawdza się w terapiach po odsysaniu tkanki tłuszczowej, kiedy dochodzi do nadmiernej fibrotyzacji tkanki. Ta technologia jest rewelacyjna, jeżeli chodzi o terapie w przypadku ran trudno gojących się. Kolejną terapią, którą można zastosować, to są problemy niedokrwienne. - wylicza fizjoterapeuta.

Dr n. med. Jacek Szwedo falę akustyczną skupioną łączy z ultradźwiękami, bardzo często również z falą akustyczną radialną, z masażem czy kinezyterapią. Tak więc możliwości zabiegowe z wykorzystaniem tego urządzenia są bardzo duże.

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia REMFAT będą również dostępne w nowo otwartym ośrodku Fizjoterapia Estetyczna Szczyt i Szwedo, mieszczącym się przy ul. Królowej Marysieńki 90 w Warszawie.

Więcej o technologii REMFAT na stronie www.pczk.com.pl