Dzień dobry! Nazywam się Estera Gabczenko i razem z portalem Zatoka Piękna i Pomorskie Prestige, odwiedzam najlepsze kliniki medycyny estetycznej w województwie pomorskim. Dzisiaj przyjechałam do Gdyni, do Centrum Medycznego Dr Kubik, po to aby pokazać pacjentom z  Polski i z zagranicy bogatą ofertę z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii oraz możliwości technologiczne gdyńskiej kliniki. Zobaczcie prawdziwe hity medycyny estetycznej i kosmetologii w naszej relacji!

 

Oglądaj naszą relację!

 

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Klinika, która chce pozostać konkurencyjna, musi nieustannie inwestować - zarówno w nowe technologie, jak i szkolenia. W Centrum Medycznym Dr Kubik, do którego udaliśmy się z wizytą, z pewnością kładzie się nacisk na obie te kwestie.

- W naszym Centrum Medycznym od lat otaczamy opieką pacjentów zarówno jeżeli chodzi o estetykę lekarską, kosmetologię jak i chirurgię, ginekologię i inne dziedziny medycyny. Specjalizujemy się nie tylko w zabiegach podstawowych, ale przede wszystkim w wysoko zaawansowanych zabiegach technologicznych, pozwalających uzyskać najlepsze możliwe rezultaty przy najmniejszych ryzykach i najmniejszym okresie rekonwalescencji - mówi dr Paweł Kubik, lekarz medycyny estetycznej, twórca i właściciel gdyńskiej kliniki. - Od lat przeprowadzam szkolenia zarówno w zakresie zabiegów z wypełniaczy kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, wysoko zaawansowanych technologii.  Robię to na całym świecie, na kongresach i wydarzeniach medycznych. Ale tak na prawdę dla mnie sercem pracy szkoleniowej jest praca z moim zespołem. Dlatego, że to mój zespół opiekuje się naszymi pacjentami. Zawsze stawiamy na to, żeby każdy wykonywał wszystkie procedury w najlepszy możliwy sposób. I to co mnie bardzo cieszy, niektórzy zaczęli to po prostu robić lepiej ode mnie - dodaje.

 

Hity medycyny estetycznej 

Podczas naszej całodziennej wizyty w Centrum Medycznym Dr Kubik mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o zaawansowanych technologicznie zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i zobaczyć procedury wykonywane przez lekarzy:

  • usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego laserem DISCOVERY PICO 
  • usuwanie przebarwień laserem DISCOVERY PICO  
  • naświetlanie skóry lampą LED TRI WINGS 
  • usuwania zmian naczyniowych na twarzy i naczynek na nogach laserem Cutera Excel V+
  • wypalanie włókniaka PLASMA IQ PLEXR  
  • zabieg na poprawę owalu twarzy HIFU ULTRAFORMER III
  • terapia trądziku SEBACIA

- Laser picosekundowy Discovery Pico, jest obecnie najnowocześniejszym i najmocniejszym laserem picosekundowym na rynku. Dzięki swoim ustawieniom może być wykorzystywany do leczenia blizn zanikowych, przerostowych, do usuwania tatuaży czarno-białych, kolorowych, jak również makijażu permanentnego - wyjaśnia lek. med. Rafał Kijek, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej.

- Wykorzystujemy bardzo krótki impuls fotoakustyczny, który powoduje rozbijanie barwnika w skórze w bardzo drobny pył. Dzięki temu łatwiej jest usunąć tatuaż ponieważ układ immunologiczny radzi sobie z takim drobnym pyłem, usuwając go poza ustrój. Wykonujemy, w zależności od koloru tatuażu i nasilenia barwnika, od 4 do 6 zabiegów co około 4 tygodnie. Efekty z rozjaśnienia koloru widać już po kilku dniach. Pacjenta przygotowujemy do procedury, albo maścią znieczulającą, albo ostrzykujemy miejsce tatuażu lekami przeciwbólowymi - dodaje lek. med. Agnieszka Sirocka

Laser Discovery Pico wykorzystywany jest również do leczenia przebarwień, melasmy, grzybicy paznokci jak i trądziku.

Jak powiedziała nam lek. med. Maria Luiza Piesiaków, światło LED ma również szerokie zastosowanie: - Wykorzystujemy je w celu przyśpieszenia rekonwalescencji pacjentów po różnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Światło LED ma również zastosowanie w wielu dermatozach, takich jak trądzik zwyczajny czy trądzik różowaty, rumień utrwalony, teleangiektazje. Możemy również nim zadziałać przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie - wyjaśniła dermatolog.

Z kolei lek. med. Monika Kostuś - Chasles zaprezentowała nam możliwości najnowszego laser Cutera Excel V+ do usuwania zmian naczyniowych, przebarwień, fotoodmładzania, do zmian pigmentacyjnych. - Posiada dwie długości fali oraz 3 różne głowice zabiegowe. Stosując najnowszy laser Cutera Excel V+ mamy możliwość znacznego chłodzenia miejsc, które obejmujemy zabiegiem. Jest to chłodzenie tak doskonałe, że praktycznie nie jest nam potrzebne znieczulenie przedzabiegowe. Cutera Excel V+ ma również możliwość rozszerzenia plamki zabiegowej do znacznych rozmiarów nawet do 14 mm! W związku z tym obszar objęty zabiegiem jest jednocześnie dużo większy i skraca nam to czas wykonywania zabiegu. Cutera jako urządzenie ma możliwość zamykania dużych zmian typu port wine, obejmujących nawet połowę twarzy i szyi - mówi lekarz.

 

Hity kosmetologii 

- Posiadamy cała gamę zabiegową jeżeli chodzi o kosmetologię. Są to zabiegi zarówno na okolice twarzy, szyi, dekoltu, jak również całego ciała. I tutaj mam na myśli zabiegi wyszczuplające, konturujące, modelujące sylwetkę. Jak również typową pielęgnację opartą na zabiegach w okolicy twarzy. Praca kosmetologa jest ściśle związana z pracą lekarza medycyny estetycznej. Tutaj jak najbardziej nasze zabiegi uzupełniają zabiegi wykonywane przez naszych lekarzy. Są to zabiegi, które dotyczą każdej części ciała, począwszy od twarzy, kończąc oczywiście na całym ciele. Taka jest też rola kosmetologa, aby zabiegi typowo pielęgnacyjne były uzupełnieniem każdej procedury medycznej. Na to najbardziej stawiamy w Centrum Medycznym Dr Kubik - podkreśla Aleksandra Pawłowska, asystent Zarządu ds. promocji i sprzedaży. 

Epilacja laserowa VECTUS, termolifting twarzy ZAFFIRO, modelowanie sylwetki ENDERMOLOGIA LPG Alliance oraz redukcja tkanki tłuszczowej SCULPSURE, to niewątpliwie hity wśród nowoczesnych i skutecznych zabiegów, jakie możecie wykonać w gdyńskiej klinice.

 

Na urlop i zabiegi estetyczne

Powodów dla których warto odwiedzić Gdynię jest całe mnóstwo. To urzekające widoki, piaszczyste plaże, morze, świetne restauracje i fantastyczna atmosfera. Jednak, jak przekonaliśmy się podczas naszej wizyty w Centrum Medycznym Dr Kubik, oprócz dostępu do morza, mieszkańcy Gdyni i przyjeżdzający tu turyści, mają możliwość korzystania z usług z zakresu medycyny estetycznej na najwyższym poziomie.

- Naszą opieką otaczamy pacjentów nie tylko lokalnie z Pomorza, a także z całej Polski. Opiekujemy się też pacjentami z zagranicy. Nasz personel jest specjalnie przygotowany do obsługi pacjentów z zagranicy, a także nasze procedury pozwalają nam w ciągu jedno-dwudniowego pobytu wykonać wiele niezbędnych zabiegów - podsumował dr Paweł Kubik.

 

Wideorelacja powstała we współpracy z Pomorskie Prestige