Chociaż zabiegi kosmetologiczne trudno utożsamiać z medycznymi, istnieją technologie, które czynią współpracę kosmetologa z lekarzem medycyny estetycznej wzorową. Dobrym przykładem jest Endermologie LPG Alliance – urządzenie skuteczne tak w zabiegach kosmetologicznych, jak i medycznych.

 

Technologia Endermologie LPG Alliance pokazuje, że współpraca lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem jest nie tylko możliwa, ale też wręcz kompleksowa. Endermologia LPG znajduje bowiem zastosowanie i w staraniach o jędrną skórę ciała, i jako dopełnienie profesjonalnych zabiegów medycznych, jak np. liposukcji.

 

Oglądaj zabieg i komentarz eksperta

 

Od rehabilitacji do likwidacji cellulitu

Redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry ciała, walka z obrzękami oraz bólem mięśni i stawów – wskazania do zabiegu Endermologie Alliance wyraźnie pokazują, że to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń. Większość z nas kojarzy je głównie z kosmetologicznymi zabiegami na ciało, jednak nie bez powodu swoją ofertę rozszerzają o nie także kliniki medycyny estetycznej. Dzieje się tak, choć pierwotne przeznaczenie technologii było inne.

- Pierwotnie pomysł tego urządzenia powstał w głowie człowieka, który uległ wypadkowi i chciał pomóc rehabilitantom, którzy mieli przywrócić go do pełnego zdrowia. Uznano z czasem, iż urządzenie nie tylko jest w stanie rozmasować przykurcze i wszystkie inne problemy związane z krążeniem limfy i krwi, a więc również obrzęki limfatyczne, ale też poprawia jędrność skóry i likwiduje cellulit, stąd urządzenie przeszło do kosmetologii i do medycyny estetycznej – mówi dermatolog dr Bartosz Pawlikowski, właściciel Kliniki Pawlikowski.

Jak przyznaje ekspert, w związku z podjęciem współpracy z kosmetologami, postanowił on rozszerzyć w swoje klinice zakres usług także o Endermologię LPG Alliance. Nietrudno się domyślić, że jednym z głównych zastosowań tego urządzenia w Klinice Pawlikowski są zabiegi wygładzające i regenerujące skórę ciała. Umożliwia to wykorzystany patent - Sensor Identyfikacji Skóry Alliance, który pozwala przeprowadzać zabiegi przy jednoczesnym dostosowaniu się do jakości tkanki, gwarantując przy tym bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania do różnego rodzaju problemów.

 

Endermologie LPG Alliance w pracy kosmetologa

Urządzenie, które otrzymało pierwszy certyfikat FDA potwierdzający skuteczność w redukcji cellulitu, doskonale sprawdza się w pracy kosmetologa. Pozwala ono na przeprowadzenie zupełnie bezinwazyjnych, a przy tych skutecznych w regeneracji tkanek zabiegów, które w przeciwieństwie do wcześniej stosowanych metod, nie wymagają wielu powtórzeń. Taka naturalna, choć mechaniczna metoda stymulacji skóry redukuje tkankę tłuszczową, wygładza cellulit i ujędrnia skórę już przy serii składającej się z trzech 30-minutowych zabiegów.

- Technologia zabiegów Endermologie wykorzystuje przede wszystkim intensywny masaż tkanki, przez co uzyskujemy regenerację, a także redukcję cellulitu i lokalnie otłuszczonych miejsc na ciele naszej pacjentki. Innowacyjność zabiegu Alliance polega na tym, że zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, co do tej pory ciężko było uzyskać w innych technologiach – tłumaczy mgr Karolina Rykała, kosmetolog w Klinice Pawlikowski. Endermologia LPG poprzez swoje działanie wspiera metabolizm komórek, oddziałując w ten sposób na uwalnianie tłuszczu oraz wiotczenie skóry.

Jak przekonuje kosmetolog, Endermologie LPG Alliance przynosi znakomite efekty w zabiegach wygładzających i jako wsparcie walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej - Generalnie polecamy wszystkim pacjentom, którzy chcieliby wygładzić swoją skórę, zregenerować, a także pojędrnić intensywnie w partiach, w których próbujemy redukować tłuszcz. Dzięki innowacyjności tej technologii uzyskujemy efekty tak naprawdę już po trzecim, czwartym zabiegu. Jest to zabieg zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, tak naprawdę w każdym wieku – mówi mgr Karolina Rykała.

 

Endermologia LPG Alliance przy liposukcji

Dziś Endermologie LPG Alliance to jeden z najpopularniejszych zabiegów tak w gabinetach kosmetologicznych, jak i w klinikach medycyny estetycznej. Dawniej niemożliwe modelowanie sylwetki bez bólu stało się dzięki urządzeniu jak najbardziej osiągalne. Wykorzystane w nim rolki masują fałdę skórną, powstałą pod wpływem podciśnienia. Możliwość sterowania nimi pozwala osiągnąć różne efekty, od stymulacji układu limfatycznego, przez aktywację procesu lipolizy, czyli uwalniania tłuszczu, po stymulację produkcji kolagenu i elastyny.

Jak to możliwe, by masowanie fałdu skórnego było bezbolesne, skoro dotkliwe dla nas jest nawet małe uszczypnięcie? Masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który czyni zabieg komfortowym dla pacjenta. Kształt zabiegu oraz skojarzenia, które budzi sam masaż, nie oznaczają jednak, że nie znajduje on też zastosowania w medycynie estetycznej. Endermologia nie tylko działa terapeutycznie przy obrzękach i zastojach, ale też stanowi idealne dopełnienie liposukcji.

- Należy pamiętać o tym, że Endermologia LPG jest bardzo skutecznym urządzeniem również w zakresie zabiegów medycznych. W Klinice Pawlikowski Endermologię LPG Alliance z jej nowym oprogramowaniem medycznym wykorzystuję do przygotowania pacjentów do liposukcji, ale też do prowadzenia pacjentów po zabiegach liposukcji tak, aby skutecznie rozmasować wszystkie zbiorniki limfy i ewentualnie zgrubienia, które czasami zdarzają się u pacjentów po liposukcji – mówi dr Bartosz Pawlikowski.

Dzięki Endermologie LPG Alliance relaks w trakcie zabiegu modelowania sylwetki stał się tak samo realny, jak owocna współpraca kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej. Liczne wskazania i jeszcze liczniejsze możliwości to dowód, że rozwinięta technologia zamiast dzielić – daje płaszczyznę do współdziałania specjalistów z obu tych obszarów.

Więcej o Endermologie LPG Alliance na stronie dystrybutora ITP S.A. ->> www.itpsa.pl