Nasza redakcja odwiedziła Aspazja Instytut Zdrowia i Urody w Poznaniu. To tutaj wykonuje się zabiegi z komórkami macierzystymi na najwyższym poziomie. Mieliśmy niebywałą możliwość przyjrzeć się całemu procesowi pozyskiwania tego prawdziwego eliksiru zdrowia i młodości za pomocą urządzeń Adivive i Celltibator firmy ITP S.A. Następnie wykonane zostały zabiegi komórkami macierzystymi, polegające na podaniu zawiesiny komórek macierzystych w celu odmłodzenia twarzy pacjentki oraz dostawowo w celu regeneracji. Zobaczcie sami, na czym polega terapia komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej!

 

Oglądaj wideo!

 

Eliksir zdrowia i młodości

Komórki macierzyste pozyskiwane z tłuszczu odbudowują skórę i stawy oraz opóźniają procesy starzenia skóry. - Dzisiaj zrobimy zabieg komórkami macierzystymi, polegający na podaniu zawiesiny komórek macierzystych w celu odmłodzenia pacjentki. Podamy te komórki również dostawowo - mówi lek. med. Przemysław Trzeciak.

Zabieg jest wykonywany z zastosowaniem systemów ADIVIVE i CELLTIBATOR. Pierwszym etapem jest pobranie przez liposukcję tkanki tłuszczowej pacjenta. Tak otrzymany preparat zostaje poddany separacji w systemie ADIVIVE z zastosowaniem opatentowanej technologii filtrów F.P.U. (Fat Processing Unit). W kolejnym etapie zabiegu otrzymana tkanka tłuszczowa zostaje poddana obróbce enzymatycznej przy zastosowaniu kolagenazy i systemu CELLTIBATOR. Proces ten umożliwia otrzymanie koncentratu młodych komórek tłuszczowych wraz z komórkami macierzystymi.

 

Czy zabieg pobrania tkanki tłuszczowej jest bolesny?

- Zabieg polega na znieczuleniu miejscowym, które jest zupełnie wystarczające. Praktycznie potem cały zabieg jest niebolesny. Oczywiście pacjent, pacjentka, bo i panom też robiliśmy zabiegi, czuje jakiś dyskomfort związany z wkłuciem igły, potem z założeniem szwa, ale to jest taki ból praktycznie żaden. Natomiast sam zabieg jest niebolesny. Przez cięcie długości kilku milimetrów wprowadza się kaniulę i za pomocą podciśnienia wydostaje się tłuszcz z tkanki podskórnej. Najczęściej z brzucha. Po pobraniu ten tłuszcz ulega przetworzeniu w specjalnych warunkach, wg specjalnej procedury. I z tłuszczu tego wydobywa się komórki macierzyste. Z takiej ilości pobranego tłuszczu, kilkadziesiąt milionów komórek macierzystych, które jeszcze po podaniu do organizmu ulegają zwielokrotnieniu ich ilości -  wyjaśnia chirurg Zbigniew Fabiszewski

 

Dlaczego Adivive + Celltibator?

Dzięki zastosowaniu dwóch systemów: Adivive oraz Celltibator, przeszczep pozyskanych w ten sposób komórek macierzystych w inne obszary ciała, np. w skórę twarzy, szyi, dekoltu czy iniekcje dostawowo, odbywa się bez możliwości odrzucenia.

- Pracujemy na urządzeniach firmy ITP S.A. Jest to lider na rynku nie tylko polskim, ale europejskim. Urządzenia jakim np. jest ADIVIVE, są to urządzenia, które mają certyfikaty medyczne. Cały proces pozyskiwania komórek macierzystych – od pobrania do wstrzyknięcia - jest w zamkniętym obiegu, czyli tam nie można zakazić tego materiału, czyli jest to bezpieczny proces - podkreśla lek. med. Przemysław Trzeciak, specjalista dermatologii i medycyny estetycznej.

- Komórki macierzyste, są to komórki żywe. Urządzenia, które wykorzystujemy muszą przede wszystkim podtrzymać komórki przy życiu, od pobrania do podania w skórę pacjenta, np. w skórę. CELLTIBATOR jest to urządzenie, które w temperaturze 42 stopni przeprowadza trawienie enzymatyczne niepotrzebnych struktur, takich jakim jest tkanka łączna, komórki tłuszczowe. Komórki macierzyste są bardzo odpornymi komórkami. Jeżeli enzymatycznie strawimy wszystkie niepotrzebne struktury, później przez odpowiednie filtry i przez płukania usuniemy te struktury, zostaje nam zawiesina, którą dopiero wstrzykujemy, podajemy dostawowo, czy do skóry. My skoncentrowaliśmy się na urodzie, na regeneracji stawów, na odmładzaniu - dodaje specjalista.

Dowiedz się więcej o zabiegach z komórkami macierzystymi w klinice ASPAZJA w Poznaniu ->> kliknij TUTAJ 

Dowiedz się więcej o technologiach i urządzeniach ITP S.A ->> kliknij TUTAJ