Po intensywnych wakacjach potrzebowałam zabiegu, który przede wszystkim dopieściłby moją zmęczoną i przesuszoną skórę oraz przywróciłby jej blask. Zaintrygowana rytuałami japońskimi zdecydowałam się na luksusowy zabieg Menard Embellir.

 

Z masażami japońskimi spotkałam się już wcześniej, nie zdając sobie jeszcze sprawy, jak wielkie możliwości dają one w powakacyjnej pielęgnacji skóry twarzy. Po ostatnich wakacjach poszukiwałam czegoś, co zapewniłoby mojej cerze odpowiednią na tę porę roku pielęgnację i zarazem byłoby dopełnieniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wybór padł na Menard Embellir – zabieg, któremu poddałam się w Quantum Clinic w Warszawie.

 

Na czym polega Menard Embellir?

Menard Embellir to linia przeciwzmarszczkowo-ujędrniająca, nastawiona na naprawę uszkodzeń w komórkach naskórka oraz skóry właściwej. Zarówno zabiegi, jak i produkty do pielęgnacji domowej, bazują na ekstraktach z czarnych i czerwonych grzybów reishi, które usuwają toksyny, stymulują komórki do odnowy, pobudzają mikrocyrkulację, a ponadto redukują nadmiar barwnika w skórze oraz przyspieszają produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Wykazują one więc działanie ujędrniające, nawilżające i naprawcze, czyli to, czego mojej skórze potrzeba było na zakończenie lata.

Jak tłumaczyła mi kosmetolog Anna Ochman, która przeprowadziła zabieg, polega on na dokładnym oczyszczeniu twarzy, szyi i dekoltu, natomiast produkty nałożone w kolejnych etapach mają działanie naprawcze, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Menard Embellir wykorzystuje technologię bazującą aż na siedmiu odkryciach naukowych uhonorowanych nagrodami Nobla. Jej celem jest naprawa powstałych uszkodzeń i przywrócenie komórkom skóry optymalnego funkcjonowania w trakcie jednego zabiegu.

Anna Ochman
Anna Ochman, kosmetolog Quantum Clinic w Warszawie

 

Nie bez powodu mówi się, że zabiegi Menard to propozycja dla osób, które nie chcą poddawać się iniekcjom. Tutaj poszczególne produkty są po prostu nakładane jeden po drugim, a ich działanie wzmaga specjalna technika masażu, który przynosi efekty i skórze, i samopoczuciu. Jakie produkty krok po kroku są zatem nakładane na twarz podczas całego zabiegu Embellir?

 

Jak przebiega zabieg Menard Embellir?

Kosmetolog w pierwszej kolejności zastosowała Embellir Refresh Massage, czyli produkt mający rozpuścić tłuszcz i zanieczyszczenia. Następnie nałożona została maska ziołowa, która nie tylko odżywiła skórę, ale i zapewniła jej peeling. Po zastosowaniu peelingu i dokładnym oczyszczeniu ponownie nałożony został Refresh Massage, jednak na tym etapie już jako krem do masażu. Na ponownie stonizowaną skórę kosmetolog nałożyła maskę w płacie i specjalne płatki pod oczy. Dopełnieniem zabiegu było zastosowanie emulsji Embellir Liquid, kremu pod oczy oraz kremu na dzień.

Okazało się, że ogromne znaczenie podczas zabiegu miał sam rytuał oczyszczania. Dlaczego?

Komentarz eksperta

Anna Ochman
Anna Ochman
Na naszą skórę działają dwa rodzaje zanieczyszczeń: tłuszczowe, czyli sebum produkowane przez gruczoły łojowe i kosmetyki pielęgnacyjne oraz wodne, produkowane przez gruczoły potowe dopełnione działaniem kurzu i pyłów. Stanowią one barierę nie do pokonania dla cennych składników aktywnych produktów Menard.

Nie bez znaczenia był również przeprowadzony masaż, który znacznie różnił się od zwykłego masażu po nałożeniu kremu. - Dzięki zastosowaniu tradycyjnego japońskiego masażu shiatsu, wzmocnionego działaniem specyficznej techniki anti-aging, pobudzeniu ulega mikrocyrkulacja wewnątrzkomórkowa, a tym samym skóra zostaje starannie odżywiona, owal twarzy napina się i wygładza, zmarszczki ulegają redukcji, znikają obrzęki i szarość skory – oznajmiła kosmetolog. Na własnej skórze odczułam, że taki masaż łączący techniki wschodu i zachodu świetnie działa na cerę, jednocześnie zapewniając doskonały relaks.

 

Moje wrażenia po zabiegu Menard Embellir

Embellir to najbardziej ekskluzywna linia pielęgnacyjna Menard, a jej sekretem są czarne i czerwone grzyby Reishi. Na własnej skórze doświadczyłam, jak ich esencja doskonale oczyszcza skórę, ponadto uszczelnia naczynka i reguluje wydzielanie sebum. To, co mnie absolutnie urzekło, to masaż twarzy, wykorzystujący technikę japońskiego masażu shiatsu, który uwielbiam. Masaż wykonywany podczas nakładania kremu  cudownie relaksuje, odpręża, napina.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w widoczny sposób stała się bardziej jędrna i napięta, cera wyglądała na zadbaną i piękną. Już jeden zabieg daje widoczne efekty oczyszczenia, nawilżenia skóry. Okazał się idealny jako terapia dla „zmęczonej i przesuszonej” skóry po wakacjach. Jednak dla utrzymania i wzmocnienia tych efektów, warto stosować pielęgnację domową i regularnie powtarzać zabiegi gabinetowe. Polecam jako samodzielne zabiegi lub jako uzupełnienie pomiędzy innymi, bardziej inwazyjnymi zabiegami estetycznymi.

Jak podkreśliła kosmetolog Anna Ochman, najlepsze efekty przynosi zabieg wykonywany raz w tygodniu. Aby je utrzymać, zaleca się stosowanie produktów Menard Embellir w pielęgnacji domowej. Refresh Massage sprawdzi się jako maska oczyszczająca, po której stosuje się Washing Cream – zmywa on zanieczyszczenia i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. W domu aplikuje się ponadto Liquid,  Extract oraz krem na dzień, na noc i pod oczy. Co ważne, Menard Embellir to rytuał pielęgnacyjny dla każdego, a jedynym przeciwwskazaniem jest aktywny trądzik.