Zmarszczki mimiczne, opuchnięcia, zasinienia, to najczęstsze problemy delikatnej skóry wokół oczu. Jak sobie z nimi poradzić? O tym przekonałam się na własnej skórze w Centrum Medycznym Dr Kubik.

 

Oglądaj zabieg!

 

 

Do kliniki w Gdyni zgłosiłam się z problem wiotkiej skóry wokół oczu, opuchnięciami dolnej powieki i drobnymi zmarszczkami mimicznymi. Moim celem było odmłodzenie skóry w okolicy oczu. Po wstępnej konsultacji z dr. Pawłem Kubikiem, zdecydowałam się na terapię łączoną: zabieg HIFU urządzeniem Ultraformer III + wypełnienie kwasem hialuronowym Neauvia Intense Flux + zabieg laserowy urządzeniem Discovery Pico.

Komentarz eksperta

Dr n. med. Paweł Kubik
Dr n. med. Paweł Kubik
Problem, który tutaj mamy jest problemem złożonym. Z jednej strony mamy ubytek objętości, zarówno w dolinie łez, jak i w okolicy bocznej oka oraz pogorszenie jakości skóry powiek, górnej i dolnej na całym tym obszarze. I całym tym obszarem będziemy się dzisiaj zajmować.

 

Zabieg HIFU urządzeniem Ultraformer III

Dr Paweł Kubik: - Do dzisiejszego zabiegu będziemy używali m.in. technologii HIFU, a konkretnie urządzenia Ultraformer III, z przetwornikiem 2mm. Tak naprawdę będziemy prowadzić zabieg na głębokości 2 mm pod powierzchnią skóry, nie uszkadzając w ogóle ciągłości skóry. Spowodujemy uszkodzenie cieplne, które w następstwie da nam obkurczenie i poprawę jakości skóry.

- Okolica oka nie jest najprzyjemniejszą okolicą, dlatego wykonujemy bezwzględnie znieczulenie, choć zabieg trwa ok. 2 minut.

- W przypadku zabiegu HIFU w okolicy oka, naszym głównym celem jest zwiększenie napięcia skóry. Jednocześnie jesteśmy w stanie zmniejszyć opadanie górnej powieki. Bardzo często wykonujemy HIFU w takiej sytuacji, kiedy rzeczywiście mamy obniżenie łuku brwiowego, obniżenie górnej powieki, ale pacjentka jeszcze nie kwalifikuje się do plastyki chirurgicznej, albo po prostu jej nie chce. W wypadku dolnej powieki, drobne przepukliny tłuszczowe dołu oka też są bardzo dobrym wskazaniem.

- Efekt nie pojawi się natychmiast. Efekt będzie rozwijał się stopniowo. Po miesiącu zaczniemy widzieć, że to co zrobiliśmy naprawdę miało sens.

 

Wypełnienie kwasem hialuronowym Neauvia Intense Flux

Dr Paweł Kubik: - Wypełnienia okolicy doliny łez, w ogóle wypełnienia okolicy oka, wymagają bardzo dużej delikatności i używania po pierwsze bardzo małych ilości, a po drugie produktu, który pozwala na anatomiczne odtworzenie ubytków, które powstały. Dla mnie idealna jest Neauvia Intense Flux, dlatego że produkt stapia się z tkanką w taki sposób, że jest potem niewyczuwalny i bardzo łatwo się modeluje. To jest bardzo istotna cecha. Warto pamiętać o tym, że naszym celem nie jest zmiana wyglądu, w sensie zmiana naturalnych rysów twarzy, tylko odbudowa tych fragmentów, które uległy zanikowi. Zabieg jest bardzo krótki, składa się dosłownie z kilku drobnych ukłuć. Najczęściej zabieg nie jest w ogóle odczuwalny. Należy liczyć się też z tym, że może wystąpić delikatna, jednodniowa opuchlizna. Należy ją troszkę schłodzić, to bardzo szybko minie.

 

Efekty terapii po 2 miesiącach 

Dr Paweł Kubik: - Jesteśmy dzisiaj dwa miesiące po rozpoczęciu leczenia w okolicy oczu. Chcieliśmy zrobić krótkie podsumowanie i podjąć dalsze decyzje. Szczęśliwie udało nam się bardzo ładnie zmniejszyć worek dolnej powieki, co bardzo korzystnie wpłynęło na wygląd oczu. Przez zwiększenie napięcia skóry oraz jednocześnie wypełnienie kwasem hialuronowym, uzyskaliśmy zdecydowaną poprawę, jeżeli chodzi o zmęczony wygląd twarzy.

 

Zabieg laserowy Discovery Pico

Dr Paweł Kubik: - Naszym zadaniem pozostaje dopieszczenie skóry okolicy oka, poprzez pozbycie się drobniejszych zmarszczek i zrewitalizowanie płytszych warstw. Podjęliśmy decyzję, że w tym celu użyjemy frakcyjnie lasera Discovery Pico.

 

Moje wrażenia

Terapię łączoną polecam osobom, które chcą wyraźnie odmłodzić okolice wokół oczu, ale boją się bardziej inwazyjnych zabiegów czy operacji chirurgicznych. Uzyskanie efektu gładkiej, napiętej skóry, bez cieni i worków nie jest łatwe. Często wymaga połączenia różnych działań i technologii, tak jak miało to miejsce w moim przypadku. Wiem, że na efekty końcowe muszę jeszcze trochę poczekać, ale cieszę się już teraz, bo widzę poprawę stanu mojej skóry. Zwłaszcza skóra na dolnej powiece staje się wyraźnie napięta, odświeżona, a przede wszystkim zmniejszyły się opuchnięcia. Co warto podkreślić, wybierajcie dobrego specjalistę i sprawdzajcie na jakim urządzeniu pracuje.