O rewolucyjnej i autorskiej metodzie w pigmentacji skóry Secret Ideal Skin & Contour rozmawiamy z Adrianą Panfil, właścicielką marki Secret Avenue The Beauty Institute w Gdańsku i Secret Academy oraz Sandrą Ruszkowską, kosmetolog i manager Secret Avenue. 

 

Estera Gabczenko: Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pełnego makijażu. Z drugiej strony skarżymy się na uciążliwość poprawiania go podczas upału, a zimą - mrozu. Nie przepadamy też za codziennym demakijażem. W Secret Avenue znaleźliście rozwiązanie tego problemu.

Sandra  Ruszkowska: Od długiego czasu nosiłyśmy się z zamiarem ułatwienia kobietom życia. Świeża cera bez przebarwień, popękanych naczynek czy cieni pod oczami to marzenie każdej z nas -  i to nie tylko po nałożeniu grubej warstwy makijażu. W celu “upiększenia” skóry stworzyłyśmy transparentną pigmentację, która utrzymuje się przez około pół roku.

 

Na czym polega innowacja tego zabiegu? Do tej pory prym w gabinetach kosmetycznych wiódł makijaż permanentny.

Adriana Panfil: Pigmentacja skóry to nowość na polskim rynku i nasz autorski zabieg. Zależało nam na trwałym, ale transparentnym, możliwie najbardziej naturalnym efekcie, wychodzącym poza podkreślanie ust, powiek czy brwi makijażem permanentnym.

Zabieg Secret Ideal Skin & Contour odbywa się w znieczuleniu i polega na wprowadzeniu pigmentu na wybrany obszar twarzy, szyi lub dekoltu. Pierwsza część zazwyczaj polega na ujednoliceniu kolorytu cery. Po uzyskaniu dokładniejszego krycia, konturujemy twarz. Możemy wizualnie zwęzić nos czy podkreślić kości policzkowe. Oczywiście intensywność krycia dostosowujemy do urody konkretnej klientki. Całość trwa około 90 minut. Efekt to skóra wyglądająca tak, jak byśmy zrobiły sobie dzienny, naturalny makijaż.

Zabieg Ideal Skin & Contur
Zabieg Ideal Skin & Contour w Secret Avenue w Gdańsku

 

Nie będzie efektu maski?

Sandra Ruszkowska: Absolutnie nie. Pigmentacja skóry to nie tatuaż. Zakrywamy niedoskonałości cery i podkreślamy rysy twarzy, ale efekt ma być naturalny. Zresztą równie naturalne jest stopniowe złuszczanie naskórka poddanego pigmentacji. Nie ma żadnych plam, tylko skóra powoli traci barwnik.

 

A czym właściwie jest używany przez Secret Avenue barwnik?

SR: Dokonałyśmy analizy dostępnych na rynku pigmentów, które dają efekt pokrycia skóry kremem BB. Często zawierają one dwutlenek tytanu stosowany w kosmetyce do rozjaśniania. Okazało się, że z czasem dwutlenek tytanu szarzeje pod wpływem promieniowania słonecznego. Żeby uniknąć takich sytuacji, posługujemy się naturalnymi składnikami, które nie zmieniają barwy w kontakcie z promieniami UV. Nie dotyczy to tylko okresu czternastu dni po zabiegu, kiedy musimy poczekać aż skóra się zregeneruje. Barwniki nie wywołują alergii.

Zabieg Ideal Skin & Contur
Pigmenty używane podczas zabiegu Ideal Skin & Contour

 

Czy posiadaczki cery z przebarwieniami mogą się skusić na pigmentację skóry? W końcu barwnik wprowadza się do głębszej warstwy naskórka.  

SR: Jak najbardziej. Zabieg z jednej strony ułatwia kobietom życie, upiększa je i daje w prezencie trochę zaoszczędzonego czasu. Z drugiej strony jest przeznaczony dla pań, które borykają się z problemami skórnymi: niejednolitym kolorytem cery, cieniami pod oczami, zaczerwienieniami, stanowi na nie antidotum. Niestandardowe użycie procedury to na przykład zakrywanie rozstępów czy plam bielaczych.

Oczywiście zabieg z powodzeniem mogą stosować mężczyźni. Tutaj różnica zachodzi w intensywności krycia. Ale chodzi mniej więcej o to samo - o zatuszowanie niedoskonałości, ujednolicenie koloru skóry. Dodatkowo procedura pobudza komórki naskórka i poprawia krążenie, dając efekt przeciwstarzeniowy. Skóra jest bardziej napięta, mniejsze zmarszczki wygładzone.

 

A co z opalaniem się?

SR: Bardzo dobre pytanie. Zaleta pigmentacji skórnej polega na tym, że nawet jeśli się opalamy, nie dojdzie do powstania zróżnicowanych plam na twarzy czy dekolcie. Skóra naturalnie przybiera ciemniejszy odcień pod wpływem słońca, ale barwnik się do niej “dostosowuje”. Przy stosowaniu peelingu do twarzy, barwnik szybciej się złuszczy, ale nadal będziemy wyglądać naturalnie. Barwnik w ogóle dociera do warstw naskórka, które się złuszczają. Kolejny raz powtórzę - to nie jest tatuaż.

W ogóle permanentne rozwiązania w kosmetyce odchodzą do lamusa. Nie stosuje się już stałych wypełniaczy czy stałych nici podtrzymujących skórę. Modne są rozwiązania czasowo podkreślające urodę - w zależności od jej kondycji - tak aby efekt był naturalny.

 

Przychodzimy do salonu i od razu możemy “położyć się na fotel”?

SR: Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad z klientką. Kosmetolog dobiera technikę podejścia do zabiegu w zależności np. od rodzaju cery i jej kolorytu. Należy też omówić, jak klientka wyobraża sobie efekt końcowy. Wypełniamy kartę zabiegową, w której uwzględniane są takie czynniki jak: ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, intensywny trądzik czy stany zapalne. Czynniki te eliminują możliwość poddania się zabiegowi. Najpierw leczymy z dermatologiem trądzik czy wirusa opryszczki, potem zaś oczywiście możemy skorzystać z procedury pigmentacji skóry.

Sandra Ruszkowska, Estera Gabczenko
Sandra Ruszkowska, Estera Gabczenko

 

Jak wygląda regeneracja skóry po zabiegu?

SR: Bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Może pojawić się uczucie ściągniętej czy piekącej skóry. Należy ją wtedy regularnie nawilżać. Unikamy też słońca przez około dwa tygodnie. Niektóre pacjentki zauważają efekt delikatnie łuszczącej się skóry. Trwa to około dwa dni.

Obecnie przeprowadzamy już zabiegi u pań, które nie są miłośniczkami leżenia na plaży. Spodziewamy się, że z początkiem jesieni zainteresowanie zabiegiem wzrośnie.

 

Wasz autorski zabieg pozostanie w murach Secret Avenue?

Adriana Panfil: Będzie można się  go nauczyć w ośrodku szkoleniowym w Gdyni Orłowie o nazwie Secret Academy. W dwóch salach szkoleniowych z pięknym widokiem na morze będziemy uczyć technik makijażu permanentnego oraz Secret Ideal Skin & Contour.

W ogóle działalność Secret Avenue ma dwa bieguny: z jednej strony obsługujemy klientki, z drugiej zaś przeprowadzamy szkolenia podnoszące kwalifikacje i rozszerzające ofertę danego salonu kosmetycznego.

 

Nie obawiacie się, że wyszkolicie sobie konkurencję?

AP: Wychodzimy z założenia, że przy zainteresowaniu daną techniką czy nowym zabiegiem, każdy znajdzie swojego klienta. Wiemy, że niektórzy szkoleniowcy pomijają pewne elementy szkolenia, tzw. triki czy zdobyte doświadczenie, żeby wciąż być najlepszym w danej dziedzinie. My chcemy  dzielić się wiedzą… ale i uczyć od innych!

Pierwsze terminy szkoleń już są zaplanowane na przedostatni tydzień sierpnia. Oczywiście kalendarium na kolejne miesiące wkrótce się pojawi - szczegółów można szukać na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/secretavenuegdansk/ oraz Instagramie. 

 

Jeszcze jedno ważne pytanie: czy zabieg Secret Ideal Skin & Contour może wykonywać jedynie kosmetolog czy również kosmetyczka?

Sandra Ruszkowska: Może być to zarówno kosmetyczka, jak i kosmetolożka. Ważne, żeby salon kosmetyczny, do którego się udajemy, był miejscem zaufanym, sprawdzonym, takim, w którym pracownice uczestniczą w szkoleniach i śledzą postępy w kosmetologii. Jednym słowem: znają się na swoim fachu.

Sandra Ruszkowska
Sandra Ruszkowska, kosmetolog i manager w Secret Avenue w Gdańsku

 

Jak często należy powtórzyć zabieg dla uzyskania idealnego efektu?

SR: Tak jak już mówiłam, zabieg trwa do 90 minut. Zaleca się wykonanie zabiegów w serii czterech zabiegów co dwa tygodnie. Stosujemy technikę mikronakłuć. Tonacja cery zależy od rodzaju użytego cartride’a oraz ilości igieł.