Przyjęło się, że pielęgnację w gabinecie estetycznym lepiej odłożyć na jesień i zimę. Tymczasem, wbrew utartym mitom, nie brakuje zabiegów na twarz i ciało, którym można poddawać się w czasie wakacji, nawet wtedy, gdy mocniej świeci słońce. Na rynku wciąż pojawiają się technologie, które dbają o naszą skórę przez cały rok. Dlaczego by więc z nich nie skorzystać?

 

W wyborze zabiegu warto oczywiście zdać się na doświadczenie i wiedzę specjalisty, a już po jego przeprowadzeniu – stosować się do jego zaleceń pozabiegowych, nie zapominając o odpowiednim nawadnianiu organizmu i ochronie przeciwsłonecznej, które latem są absolutnym must-have!

Chociaż coraz więcej zabiegów przeprowadza się przez cały rok, także w tej kwestii występuje zjawisko sezonowości. Latem kładziemy nacisk na nawilżanie skóry, modelowanie sylwetki, a także pielęgnację stóp.

 

Mezoterapia – królowa wakacyjnych zabiegów  

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, preparatami rewitalizującymi skórę bądź kwasem hialuronowym. Jest ona najlepszą odpowiedzią na odwodnienie skóry, o które latem przecież nietrudno. Dzięki mikroiniekcjom dostarczane są jej składniki nawilżające i regenerujące, wpływające na sprężystość skóry oraz ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Polecam też: 

5 rzeczy, które warto wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

Sezon na mezoterapię

Kwas hialuronowy w zabiegach na twarz

 

Wakacyjne wyzwanie, czyli modelowanie sylwetki 

Ciało możemy modelować za pomocą licznych urządzeń, np. wykorzystując technologię HIFU, którą z powodzeniem stosuje się nie tylko na twarz, ale też na brzuch, pośladki, biust czy pelikany, czyli obwisłą skórę ramion. W walce z cellulitem sprawdzi się natomiast karboksyterapia, z którą coraz śmielej konkurują jeszcze Endermologia LPG czy Icoone.

Polecam też: 

Endermologia w wydaniu sportowym z Kasią Dziurską

Test zabiegu: ICOONE laser na ciało

Jak się pozbyć cellulitu? Które zabiegi są najskuteczniejsze?

 

Pedicure podologiczny 

Jako że latem odsłaniamy stopy, przed urlopem warto zainwestować w wizytę u podologa. Przy okazji nie zaszkodzi zdać się na pomoc doświadczonej kosmetyczki, która zadba o najmodniejszy wakacyjny manicure.

Polecam też:

Z wizytą u podologa. Czym może skończyć się noszenie japonek?

 

Zapraszam do czytania cyklu "Trend Alert" na łamach magazynu Express Biznesu 

Estera Gabczenko, Kobieta Sukcesu 2018