Ładniejszy uśmiech, lepiej dopasowane kolczyki, mocniej wyróżnione kości policzkowe – to zaledwie trzy z wielu efektów, jakie mogą dać zabiegi wypełniające. Chociaż wypełniacze kojarzą się przede wszystkim z wypełnianiem zmarszczek, mają one liczne, znacznie mniej oczywiste zastosowania. Jakie? Oto krótki przewodnik po defektach, które można za ich pomocą skorygować.

 

Redukcja uśmiechu dziąsłowego

Uśmiech dziąsłowy (ang. gummy smile) to utrapienie wielu kobiet, które borykając się z tą wadą, nieraz po prostu unikają uśmiechania. Tymczasem medycyna estetyczna ma dla nich niejedno rozwiązanie. Otóż oprócz botoksu w leczeniu uśmiechu dziąsłowego stosuje się też właśnie wypełniacze, które starannie zaaplikowane są w stanie "zrelaksować" górną wargę, by ta odsłaniała mniejszą powierzchnię dziąseł.

Polecamy też: Uśmiech dziąsłowy - wada, której możesz się pozbyć

 

Korekcja płatków uszu

Moda na duże, zwisające kolczyki sprawiła, że wypełniacze zaczęto coraz częściej stosować także w modelowaniu płatków uszu. Wiotkie płatki uszu nie utrzymują kolczyków w odpowiedniej pozycji, a do tego odejmują urody twarzy. Aby zniwelować ten problem, wystarczy wypełnić płatki uszu kwasem hialuronowym. Jest to zabieg szybki o natychmiastowych efektach, który nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Polecamy też: Wypełnianie małżowin usznych i rekonstrukcja uszu po tunelach

 

Podnoszenie kości policzkowych

Bardzo często na konturowanie twarzy decydujemy się przede wszystkim po to, aby choć na chwilę podnieść kości policzkowe. Tymczasem wzdłuż ich linii można zastosować wypełniacze, które sprawią, że wzrok będzie później przyciągać górna połowa twarzy, w tym oczy. Zabieg nadaje lekki cień, dzięki któremu kości policzkowe wydają się właśnie mocniej zdefiniowane.

Polecamy też: Liposukcja policzków

 

Modelowanie linii szczęki

Wielu mężczyzn narzeka, że ich szyja jest zbyt słabo zdefiniowana lub nos zbyt duży. Winę za ten stan rzeczy ponosi często drugi podbródek. Jest on niestety trudny do zredukowania, ale korzystając z wypełniaczy dodających objętości można pokusić się o modelowanie wybranych obszarów twarzy w taki sposób, aby jak najbardziej poprawić jej profil.

Polecamy też: 6 zabiegów medycyny estetycznej popularnych wśród mężczyzn

 

Konturowanie nosa

Wypełniacze to również świetna alternatywa dla operacji plastycznych nosa. Wprawdzie nie potrafią one zdziałać cudów, ale za to mogą zrównoważyć proporcje nosa, zredukować drobne asymetrie, usunąć niewielki garbek, a także skorygować jego kształt w taki sposób, aby sprawiał on wrażenie nieco węższego. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym nie daje oczywiście tak długotrwałych efektów, jak korekta chirurgiczna, ale za to jest świetnym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych na operację.

Polecamy też: Jak zmienić kształt nosa bez operacji plastycznej

 

Odmładzanie dłoni

Kto chciałby, aby jego dłonie wyglądały jakby miały za sobą dobre 70 czy 80 lat istnienia? Chyba nikt. Niestety dłonie bardzo szybko zdradzają nasz wiek, stają się pomarszczone, a ich skóra wiotka i mało elastyczna. Aby zniwelować efekty upływającego czasu, a także zniszczeń spowodowanych kontaktem z detergentami, można wypełnić zmarszczki oraz bruzdy widniejące na grzbiecie dłoni. W tym celu stosuje się preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia.

Polecamy też: Twarz to nie wszystko. Jak odmłodzić dłonie?