Beauty Day w gustownie urządzonej klinice to relaks zarówno dla ciała, jak i umysłu. Przekonaliśmy się o tym, gdy przyjęliśmy zaproszenie Kliniki Piękna AMEA w Starogardzie Gdańskim.

 

Testowanie zabiegów to część naszej pracy, jednak specjalne miejsce w naszym sercu zajmują te procedury, które pozwalają nie tylko zadbać o skórę, ale też zrelaksować się i wyciszyć. Zwracamy przy tym uwagę na każdy szczegół, by poprzez własne doświadczenia ocenić obsługę klienta, samą klinikę czy wreszcie zaproponowane zabiegi. Niedawno taką możliwość dała nam Klinika Piękna AMEA w Starogardzie Gdańskim, gdzie każde z nas skorzystało z indywidualnie dobranych zabiegów kosmetycznych i nie tylko.

Karolina Świstowska, kosmetolog
Karolina Świstowska, kosmetolog 

Beauty Day w Klinice Piękna AMEA

Klinikę Piękna AMEA w Starogardzie Gdańskim odwiedziliśmy już blisko rok temu, biorąc udział w jej uroczystym otwarciu. Ostatnio mieliśmy okazję przekonać się, jak realizacja głównego celu, czyli efektu zabiegowego już po pierwszej wizycie, wygląda w praktyce. Podczas Beauty Day zaproponowano nam indywidualnie dobrane zabiegi dla niej i dla niego, dbając o atmosferę i nastrój w zależności od rodzaju zabiegu. Masażom towarzyszą odpowiednie światło, świece, kojąca muzyka. W klinice znajduje się również gabinet zaprojektowany specjalnie dla mężczyzn, żeby czuli się tam komfortowo. 

Zabiegi hi-tech wykonywane są na nowoczesnych technologiach i wysokiej jakości, naturalnych kosmetykach od firmy BiNatural, dostawcy unikatowych rozwiązań dla branży beauty, z którym AMEA współpracuje od samego początku, czyli od prawie roku istnienia na rynku starogardzkim.

Wizyta w Klinice Piękna Amea
Anna Wons-Sobolewska i Agnieszka Arym (AMEA), Grzegorz Krystosiak (BiNatural), Dmitrij Gabczenko (Zatoka Piękna)

Właścicielki Kliniki Piękna AMEA, Anna Wons-Sobolewska i Agnieszka Arym postawiły również na wykwalifikowany personel i wysoką jakość obsługi. Faktycznie dostrzega się to od samego wejścia. Zarówno kosmetolożki, jak i terapeutki SPA rewelacyjnie zaopiekowały się nami podczas wizyty, wszystko dokładnie objaśniały przed i w trakcie zabiegów. Zabiegi dobrano indywidualnie, po konsultacji z kosmetologiem. Podczas masaży z kolei pozwoliły nam się zrelaksować i wyciszyć.

Dodatkowo, po zakończonym masażu, czekała na nas ciekawostka i niespodzianka jednocześnie. Terapeutka SPA przeprowadziła dla nas wizualizację, co pozwoliło nam jeszcze bardziej się zrelaksować i przenieść myślami dosłownie w piękne i przyjazne miejsca. W trakcie pobytu zadbano również o pyszne przekąski i napoje, a na zakończenie każdy otrzymał spisany ręcznie Beauty Plan dla ciała i duszy z charakterystyką skóry, celami w pielęgnacji skóry, planem zabiegów kosmetologicznych oraz zaleceniami pozabiegowymi.

W czasie Beauty Day w Klinice Piękna AMEA w Starogardzie Gdańskim zaplanowano dla nas po trzy zabiegi, które miały spełnić jasno postawiony cel: holistyczną pielęgnację SPA, zapewniającą odżywienie, nawilżenie i odmłodzenie skóry oraz głęboki relaks i pielęgnację całego ciała. Przygotowano dla nas kilka fantastycznych bestsellerów.

W planie zabiegowym dla niej znalazł się masaż gorącą świecą wraz z wizualizacją, Iyashi Dôme oraz zabieg Sinapsi Pro na twarz, natomiast w planie dla niego masaż pałeczkami bambusowymi + wizualizacja, Iyashi Dome i zabieg przeciwzmarszczkowy Mansard.

 

Nasze zabiegi podczas Beauty Day 

Relaks zapewnił nam oczywiście masaż. Masaż aromatyczną świecą z naturalnych wosków pobudza zmysły, a także sprawia, że skóra - pod wpływem działania aromatycznego olejku, w który po rozpuszczeniu zmienia się świeca kosmetyczna - staje się miękka w dotyku i lepiej ukrwiona. Masaż świecą redukuje napięcia w ciele oraz wygładza skórę, wspomagając walkę z cellulitem i rozstępami.

Wykonany u niego masaż pałeczkami bambusowymi relaksuje mięśnie i zwiększa przepływ limfy, a dodatkowo - ze względu na zawarty w bambusie krzem, który sprzyja wytwarzaniu potencjału elektrycznego - dostarcza energii oraz stymuluje procesy regeneracyjne.

masaż pałeczkami bambusowymi
Masaże w Klinice Piękna AMEA

Punktem kulminacyjnym planu zabiegowego u obojga był japoński koncept odnowy komórkowej Iyashi Dôme mający na celu detoks całego organizmu, odbudowę komórkową, wyszczuplenie i działanie anti-aging. Iyashi, którego poszukują przepracowani Japończycy, oznacza uzdrowienie, co tutaj oznacza redukcję napięcia i eliminację toksycznych substancji. Seria półgodzinnych sesji z użyciem urządzenia Iyashi Dôme o kształcie kapsuły czasu, pozwala przywrócić organizm do stanu równowagi, m.in. spowalniając starzenie się skóry i poprawiając jakość snu.

Iyashi Dôme
Iyashi Dôme

- Urządzenie Iyashi Dôme to kapsuła pokryta czarnym karbonem, czyli substancją wydobywaną tylko w Japonii na plaży Ibizuki. Pod wpływem promieniowania podczerwonego, dociera do wszystkich komórek w naszym ciele, do mitochondrium komórki, pobudza ją i regeneruje. Udowodniono naukowo, że pod wpływem działania Iyashi Dôme zmienia się struktura naszej krwi, tworzy się proteina życia HSP70, która regeneruje wszelkie wcześniej uszkodzone komórki w naszym ciele – mówi nam Karolina Świstowska, kosmetolog z Kliniki Piękna AMEA.

Kolejnym przetestowanym przez nas zabiegowym bestsellerem był zabieg Sinapsi Pro na twarz, podczas którego w skórę wtłacza się kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym i wypełniającym. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, który można wykonywać przez cały rok, dający efekty już po pierwszym zabiegu. Faktycznie, mimo zaledwie jednokrotnego wykonania procedury, dało się zauważyć rezultaty w postaci wypełnienia drobnych zmarszczek mimicznych w okolicy czoła i oka oraz nawilżenia skóry. 

zabieg Sinapsi Pro na twarz
Zabieg Sinapsi Pro na twarz

Podczas zabiegu wykorzystano innowacyjną technologię – laserowy iniektor, o którym więcej opowiedziała nam kosmetolog. - Jednym z naszych topowych zabiegów jest Sinapsi Pro, pierwszy na świecie iniektor kwasu hialuronowego, który za pomocą elektroporacji wtłacza w naszą skórę kwas hialuronowy mający za zadanie wypełnić zmarszczki, ale również nawilżyć skórę i zapobiec przed utratą wody. Zabieg Sinapsi Pro to nowoczesna technologia włoska, która ma na celu przebudowę skóry, wypełnienie zmarszczek, odmłodzenie, a także nawilżenie i ujędrnienie skóry – tłumaczyła kosmetolog z Kliniki AMEA.

Plan zabiegowy dla niego obejmował natomiast zabieg przeciwzmarszczkowy Mansard, przeznaczony do redukcji pierwszych zmarszczek i zmarszczek mimicznych i wyrównujący koloryt skóry. Jest to procedura kilkuetapowa, składająca się m.in. z peelingu, aplikacji masek Phyto Peptide i Thermo Cryo Actif, masażu żelem bogatym w antyoksydanty, a także nałożenia kremu regenerującego z kozieradką i serum niwelującego zmarszczki mimiczne bogatego w ekstrakt ze znieczulecznika. Jako zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny, o odmładzającym działaniu, okazał się idealnym wyborem dla mężczyzny ze skórą wymagającą ujędrnienia i nawilżenia. 

zabieg przeciwzmarszczkowy Mansard
Zabieg przeciwzmarszczkowy Mansard 

Wrażenia po Beauty Day w Klinice AMEA

Jadąc do Kliniki Piękna AMEA, zastanawialiśmy się, czy Beauty Day jest w stanie poprawić stan naszej skóry twarzy, a jednocześnie odprężyć i dodać nam energii przed kolejnymi wyzwaniami. - Nie zawiedliśmy się, ponieważ naszym zdaniem to świetny pomysł na relaks po intensywnej pracy, zadaniach lub - tak jak w naszym przypadku - przed aktywnościami podczas kilkudniowego kongresu. Dzięki Beauty Day nie tylko nasza skóra twarzy wyglądała dużo lepiej, ale mieliśmy też wystarczająco dużo energii na całodzienne wyzwania i niezliczoną ilość spotkań. – podkreślił Dmitrij, dyrektor marketingu Zatoki Piękna.

Klinika Piękna AMEA zadbała o nas kompleksowo, zarówno w kwestii pielęgnacji skóry twarzy, jak i ciała, zabiegi zostały dobrane indywidualnie w zależności od potrzeb skóry. To był doskonały wybór nie tylko ze względu na natychmiastowe efekty, ale również z uwagi na fakt, że zabiegi na twarz nie były inwazyjne, dzięki czemu mogliśmy od razu wrócić do codziennej aktywności i realizować zaplanowane spotkania w dniu następnym.

Zabiegi w Klinice Piękna Amea
Beauty Day w Klinice Piękna Amea

- Podczas Beauty Day w AMEA zarówno ciało, jak i umysł zakosztował ukojenia i odprężenia, którego przed udziałem w ważnym dla nas wydarzeniu bardzo potrzebowaliśmy. Przebieg kolejnych dni pokazał nam, że inwestycja czasu w zabiegi pielęgnacyjne, odnowę w Iyashi Dôme i relaksujący masaż była strzałem w dziesiątkę. – podsumowała wizytę w klinice Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoki Piękna.

Serdecznie polecamy Klinikę Piękna Amea w Starogardzie Gdańskim