Przełom zimy i wiosny to ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań sylwetki do sezonu bikini. W tym roku postanowiliśmy podjąć się i tego wyzwania. Dołącz do nas i śledź nasz nowy projekt „100 dni do lata”. Na początek test zabiegu Salt Massage Comfort Zone, czyli rytuał kamieniami z soli himalajskiej!

 

W redakcji Zatoki Piękna rozpoczęliśmy nowy projekt  "100 dni do lata” realizowany we współpracy z otwartym niedawno w gdańskim Garnizonie Instytucie Urody Por Favor. Naszym celem jest przygotowanie ciała przed sezonem bikini przy użyciu aparatury Icoone Laser do modelowania sylwetki. Tym razem sama postanowiłam zmierzyć się z postawionym celem i poddać się serii zabiegów w Por Favor, mających na celu ujędrnienie skóry na całym ciele oraz podniesienie pośladków, a przy okazji przedrenowanie ciała. 

Zanim jednak rozpoczęłam testowanie Icoone Laser, zostałam poddana zabiegowi z użyciem soli himalajskiej wraz z aromaterapeutycznym masażem twarzy, co dało wzmocniony efekt odprężenia. Jak się okazało, Salt Massage marki Comfort Zone to coś więcej niż zwykły peeling solny, jak sobie to początkowo wyobrażałam. To prawdziwa rozkosz dla zmysłów! Ale od początku. Zobaczcie, czego dowiedziałam się o tym niezwykłym rytuale i poznajcie moje odczucia.

Masaż sola himalajską Comfort Zone
Ciepłe kamienie soli himalajskiej / fot. Olga Kharina

 

Rytuał odprężający od Por Favor

Zabiegowi poddałam się w nowo powstałym Instytucie Urody Por Favor w Gdańsku w Garnizonie, na otwarciu którego nasza redakcja była obecna 27 stycznia. Przeprowadziła go Pani kosmetolog, która dokładnie wyjaśniła mi, na czym polega i jak wygląda cały rytuał. Kiedy usłyszałam, że to propozycja dla każdego, bez względu na to, czy ktoś potrzebuje oczyszczenia, przypływu energii czy odchudzenia, nie zastanawiałam się ani chwili dłużej. Byłam przekonana, że to coś, czego moje ciało akurat w tym momencie potrzebuje. Już teraz przyznaję, że nie pożałowałam ani przez chwilę!

Rytuał ma zapewniać przede wszystkim relaks, a przeprowadzająca go kosmetolog używa ośmiu ciepłych kamieni solnych Himalayan.

Bazuje on na soli himalajskiej włoskiej marki Comfort Zone koncentrującej się na dostarczaniu produktów, zabiegów oraz rytuałów tworzących spójny plan terapeutyczny dla duszy i ciała. Wykorzystana kompozycja dzięki bogactwu dobroczynnych minerałów działa oczyszczająco, łagodząco i odmładzająco, dlatego stosuje się ją na początku serii wyszczuplających, a także w okresach intensywnego stresu.

 

Masaż kamieniami z soli himalajskiej

Jak przebiega sam zabieg? Instytut Urody Por Favor dba o to, by masaż wykonywany był w odpowiednich warunkach. Gabinet do masażu jest bardzo przytulny, wypełniony blaskiem i zapachem aromatycznych świec Tranquillity. Kompozycja zapachu jest obezwładniająca i niezwykle działa na zmysły. Terapeutka zakrywa ciało dwoma ręcznikami, aby zapewnić komfort i ciepło klienta. W miarę przebiegu rytuału odkrywane są poszczególne części ciała.

Zobaczcie, jak przebiegał masaż!

Masaż rozpoczyna się od leżenia na plecach – w pierwszej kolejności kosmetolog zajmuje się wewnętrzną i zewnętrzną stroną rąk, następnie kolejnymi obszarami, kończąc na nogach i stopach. W dalszej kolejności odwracamy się na brzuch. Do leżenia na plecach powraca się na zakończenie – specjalistka wykonuje wtedy jeszcze masaż twarzy z wykorzystaniem olejków Tranquillity. Na tym etapie moje ciało i umysł całkowicie się odprężyły i odpłynęły. Masaż twarzy był hipnotyzujący, powolny i głęboko relaksujący. Dodatkowo zyskałam aksamitną, jedwabistą i pachnącą skórę twarzy.

 

Rytuał, który uzależnia!

Do masażu użyte zostały ciepłe kamienie soli himalajskiej. Masażystka delikatnie przykładała rozgrzane kamienie soli i przesuwała nimi po mojej skórze. Odczuwałam przyjemne ciepło, wyczuwalna dla mnie była struktura kamieni solnych (zupełnie inaczej niż w przypadku gładkich kamieni wulkanicznych z popularnego masażu „gorącymi kamieniami”). Bardzo charakterystycznym, niezwykle sensualnym i przyjemnym momentem było posypywanie ciepłą, rozkruszoną solą himalajską.

Rozkruszona sól himalajska
Rozkruszona sól himalajska / fot. Olga Kharina

 

Okład (body wrapping) dzięki kompozycji soli himalajskiej bogatej w niezbędne minerały, ma działanie lecznicze, zdrowotne, przeciwbólowe i intensywnie detoksykujące. Okazał się on idealny w okresie zimowym. Przekonałam się, dlaczego wykonuje się go dla całkowitego oczyszczenia organizmu i pełnej regeneracji. Sól przyjemnie rozgrzewa, zapewnia ciepłą warstwę ochronną dla skóry. Dodatkowo specjalistka zapewniła mnie, że w serii świetnie rewitalizuje skórę, odnawia oraz działa wyszczuplająco i modelująco na ciało.

Nie ukrywam, że cały rytuał, już od momentu przekroczenia pięknie przygotowanego gabinetu, po prostu mnie zachwycił.

Uwielbiam masaże, a od tego mogłabym się uzależnić!

Masaż kamieniami solnymi, posypywanie ciała solą i aromaterapeutyczny masaż twarzy polecam jako zabieg detoksykujący, przygotowujący do dalszego modelowania i wyszczuplania sylwetki w gabinecie. Dla osób zabieganych, potrzebujących relaksu i mających problemy z bezsennością. Gwarantuję, że rytuał Por Favor sprawdzi się także idealnie jako zabieg przed tzw. „wielkim wyjściem”.

Cena 1 zabiegu Salt Massage Comfort Zone – 230 zł.

Komentarz eksperta

Ewa Wenta-Januszkiewicz
Ewa Wenta-Januszkiewicz
Każdy zabieg Comfort Zone przenosi nas w świat relaksu i wyciszenia… Koi nasze zmysły i ciało… Należy podkreślić też, że marka Comfort Zone jest szczególnie przyjazna środowisku - posiada certyfikat ECOCERT. Wszystkie produkty są produkowane w Parmie we Włoszech, w fabryce, która wykorzystuje 100% energii ze źródeł odnawialnych. Aby odwdzięczyć się naturze za jej cenne dary i zrównoważyć wpływ procesu produkcji na środowisko, prowadzi też regularne programy zalesiania. Uważam, że jest to kolejny aspekt aby docenić firmę.

 

Instytut Urody Por Favor działa przy ul. Mariana Hemara 15 / U-2 w gdańskim Garnizonie - >>