Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to wszystkie nasze grymasy: marszczenie czoła, zagryzanie zębów czy zaciskanie ust, pozostawiają ślad w postaci napiętych mięśni twarzy. Jeśli dorzucić do tego stres, zanieczyszczenie środowiska, alkohol czy nikotynę, powstaje lista czynników wpływających niekorzystnie na nasz wygląd. Shiatsu Face Lift niweluje postarzające naszą twarz czynniki, nie tylko wygładzając zmarszczki mimiczne, ale relaksując, rozjaśniając cerę, a nawet poprawiając jakość snu. O tym, jak japoński masaż twarzy poprawia urodę i samopoczucie, miałam okazję przekonać się w Day Spa Vita'O dzięki Marcie Czepukojć.

 

W sieci Shiatsu Face Lift reklamowany jest jako środek "zdejmujący" z twarzy dziesięć lat. Jakkolwiek nierealnie by to nie brzmiało, głęboko relaksujący dotyk zdejmujący napięcie z twarzy, poprawiający ukrwienie i przepływ limfy naprawdę robi różnicę. To jak maseczka ujędrniająco-energetyzująca, która dociera do najgłębszych mięśni naszej twarzy. Oczywiście najlepsze efekty daje seria zabiegów. 

Shiatsu Face Lift
Shiatsu Face Lift / fot. Agnieszka Dróżdż

 

Shiatsu Face Lift - to nie jest zwykły masaż twarzy

Masaż twarzy możemy zrobić samemu w domu, natomiast nie należy go mylić ze specjalistycznym zabiegiem Shiatsu Face Lift. Po pierwsze, może go wykonać jedynie osoba, która ukończyła kurs Shiatsu Face Lift w European Shiatsu School.

Marta Czepukojć - moja bodyworkerka w trakcie testu w Day Spa Vita'O - uczyła się tej techniki u Peter'a Woodcraft'a, nauczyciela z Wielkiej Brytanii, który mieszka w Polsce i prowadzi szkołę European Shiatsu School w Warszawie.

Shiatsu Face Lifting
bodyworker Marta Czepukojć / fot. Agnieszka Dróżdż

 

Co to jest Shiatsu Face Lift?

Komentarz eksperta

Marta Czepukojć
Marta Czepukojć
Japoński masaż twarzy harmonizuje przepływ życiodajnej energii "chi" w organizmie człowieka, zapobiega pojawianiu się i pogłębianiu zmarszczek oraz głęboko relaksuje. Jest unikalną kombinacją technik łączących w sobie wiedzę z zakresu zachodniej anatomii, jak i pracę na akupunktach oraz meridianach (czyli kanałach przepływu energii w ciele) wyróżnionych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Poprzez stymulowanie akupunktów umiejscowionych na twarzy, głowie i szyi, udrażnia przepływającą przez kanały energetyczne energię życiową "chi", która zharmonizowana pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Bodyworker rozpoczyna zabieg masażem karku i głowy. Główna część zabiegu jest dedykowana twarzy. Składa się z fazy suchej: rozpracowującej mięśnie oraz z fazy olejkowej: wygładzającej zmarszczki.

Shiatsu Face Lifting
Shiatsu Face Lifting / fot. Agnieszka Dróżdż

 

Zabieg niewskazany jest dla osób, które w ciągu ostatnich 6 tygodni miały wstrzyknięty botoks oraz cierpiących na poważne, zaraźliwe choroby skóry, leczące poparzenia oraz otwarte rany na skórze.

 

Stan głębokiego relaksu, czyli przebieg Shiatsu Face Lift

Aby efekty Shiatsu Face Lift były najlepiej widoczne i poprawiły jakość życia (tak, jakość życia - bowiem dzięki masażowi poprawia się samopoczucie, zmniejsza stres i napięcie mięśni twarzy, a także poprawia jakość snu) na dłuższy czas, najlepiej poddać się serii zabiegów.

Rekomendowane przez Martę Czepukojć minimum to 5/6 masaży w częstotliwości jeden lub dwa w tygodniu. Ja poddałam się (z przyjemnością!) sześciu zabiegom w sześciu kolejnych tygodniach, a rezultaty mogłam zaobserwować już po pierwszym.

Specjalistka masaż poprzedza wywiadem dotyczącym rodzaju cery, ewentualnym alergiom i dolegliwościom. W moim przypadku na twarzy wypisane były:

  • cienie pod oczami,
  • zmarszczki mimiczne, zmarszczka senna
  • miejscowo przesuszona skóra,
  • zmęczenie wynikające z braku efektywnego snu,
  • skłonność do wyprysków i zaczerwienienia.

Ponieważ mam cerę skłonną do podrażnień, Marta Czepukojć wybierała mało oleiste olejki. Za pierwszym razem był to olejek herbaciany, zaś potem każdorazowo olej migdałowy z ekstraktem verbena.

W pierwszej części masażu Ekspertka wykonywała ruchy głaskające i rozcierające. W drugiej części masażu stosowała uciskanie punktów akupresury (punktów tsubo) w rejonie twarzy, szyi oraz karku. Jest to głęboko relaksujące doświadczenie, które "zdejmuje" stres z twarzy.

Shiatsu Face Lifting
Shiatsu Face Lifting / fot. Agnieszka Dróżdż

 

Polecamy też: Głowa - symbol świątyni. Japońska Sztuka Dotyku Shiatsu

 

Rezultaty Shiatsu Face Lift

Japoński masaż twarzy - nazywany też akupresurą twarzy - jest metodą nieinwazyjną, idealną dla osób, które nie chcą odmładzać się za pomocą bolesnych metod. Shiatsu Face Lift ma działanie relaksujące, odmładzające i ujędrniające skórę oraz sprowadzające głęboki komfort psychiczny.

Już po pierwszym zabiegu mogłam zaobserwować rezultaty masażu: cera była rozświetlona, oczy wizualnie większe, mięśnie odpowiedzialne za zmarszczki mimiczne rozluźniły się (co naprawdę robi dużą różnicę i wywołuje skłonność do błogiego uśmiechu. Uczucie relaksu i harmonii pozostaje w ciele (głównie ramionach, karku i na twarzy) jeszcze kolejnego dnia.

Po drugim zabiegu do rezultatów dołączyć mogłam zmniejszone cienie pod oczami, zmniejszony obrzęk, zrelaksowane zmarszczki mimiczne (głównie bruzdy przy ustach oraz nieco lwią zmarszczkę pomiędzy oczami). Skóra stała się napięta i odzyskała zdrowy koloryt.

Rezultat serii zabiegów Shiatsu Face Lift wywołuje zachwyt otoczenia!

Mniej napięcia na twarzy, wygładzone zmarszczki mimiczne, lepszy sen, promienna cera. Całość rzeczywiście daje rezultat bliski hasłu marketingowemu: kilka lat mniej!

 

Polecamy też: Recenzja masażu Shiatsu na ciało

 

Dla kogo Shiatsu Face Lift?

Jako mama kilkuletnich bliźniaków, a do tego posiadająca własny biznes, mogę zarekomendować Shiatsu Face Lift kobietom prowadzącym aktywny tryb życia, matkom małych dzieci, niedosypiających i szukających długofalowych sposobów na promienny, zrelaksowany wygląd. W pakiecie dostaje się też dobre samopoczucie i poczucie harmonii.

Oczywiście polecam także dla młodszych kobiet w wieku 20-30 lat jako metoda anti-aging oraz poprawiająca wygląd po okresie stresu lub przemęczenia.

Jedna sesja traw ok. 50-60 minut.

 

Koszt Shiatsu Face Lift

Shiatsu Face Lift w wykonaniu certyfikowanej bodyworkerki Marty Czepukojć:

1 zabieg Day Spa Vita'O - cena: 150,00 zł PLN

Quadrille Conference & Spa(w cenę zabiegu wliczone jest wejście do strefy SPA bez ograniczeń czasowych) - cena: 280,00 zł PLN