Technologie medyczne i terapie łączone w nurcie slow-aging – dokładnie tak brzmiał temat przewodni Forum Eksperckiego EuroScaleMed, które odbyło się 11 maja w NYX Hotel w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło wybitnych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Na miejscu konferencji z kamerą zjawiła się również redakcja Zatoki Piękna. 

 

Trendy w medycynie estetycznej, wykorzystanie obecnych technologii w nowych sposób, terapie łączone w nurcie slow-aging – takie tematy poruszono podczas rozmów, jakie odbywały się w czasie majowego Forum Eksperckiego EuroScaleMed. W wydarzeniu wzięli udział lekarze i kosmetolodzy wykorzystujący technologie w codziennej pracy, którym bliska jest idea slow-aging, czyli stosowania technologii w celu cofnięcia oznak upływu czasu i opóźnienia procesu starzenia skóry. - Spotykamy się dzisiaj na Forum Eksperckim firmy EuroScaleMed. Zaprosiliśmy najważniejszych gości z zakresu medycyny estetycznej, będziemy rozmawiać o technikach łączonych w nurcie slow-aging – zapowiadała w rozmowie z Zatoką Piękna Katarzyna Piaseczna, główny szkoleniowiec EuroScaleMed.

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Zoom na technologie

Wydarzenie oficjalnie otworzył Michał Słowiński, prezes EuroScaleMed, który opowiedział m.in. o sukcesach firmy. Jak wspomniał, firma jako jedyny dystrybutor technologii dla medycyny estetycznej otrzymała aż 3 Perły Dermatologii Estetycznej 2023. Następnie głos zabrał Marcin Słowiński, dyrektor zarządzający EuroScaleMed, który mówił o portfolio firmy, czyli urządzeniach, jakie wprowadza do polskich klinik medycyny estetycznej. - Staramy się wprowadzać takie urządzenia, które mają swoje unikalne cechy i pozwalają wyróżnić urządzenie na tle konkurencji, a także charakteryzuje je odpowiedni stosunek jakości do ceny – opowiadał.

Marcin Słowiński
Marcin Słowiński / fot. Zatoka Piękna

Podczas Forum Eksperckiego EuroScaleMed odbyło się kilka prelekcji nawiązujących do wybranych technologii oraz oczywiście do terapii łączonych w nurcie slow-aging. Jako pierwszy wykład wygłosił dr Robert Chmielewski, który mówił o radiofrekwencji mikroigłowej oraz laseroterapii. - W nurcie slow-aging najważniejsze, żeby terapie łączyć, żeby kombinować stymulacje, również z buforowaniem stanu zapalnego. Kombinacja radiofrekwencji mikroigłowej z laserem, ale w osłonie kompleksu antyoksydacyjnego, to idealne połączenie bez dużego ryzyka powikłań – powiedział później Zatoce Piękna dr Robert Chmielewski, chirurg i specjalista medycyny estetycznej z Prime Clinic.

dr Robert Chmielewski
dr Robert Chmielewski / fot. Zatoka Piękna

Podczas wydarzenia prelekcję wygłosił również dr Gabriel Ruciński, który opowiadał o endoliftingu, podcinaniu blizn i zamykaniu naczynek. - My coraz więcej wiemy na temat tego, że techniki łączone w bardzo istotny sposób działają pozytywnie na naszych pacjentów, na ich skórę, stymulują m.in. szereg istotnych białek, m.in. Hsp70, czyli białko szoku cieplnego. Dodatkowo wiemy, że niektóre elementy działają bardzo istotnie też na wydłużenie ludzkich telomerów, przez co powstrzymujemy proces starzenia. Ja dodatkowo do tych technologii proponuję stosować jeszcze termolipolizę z użyciem fal radiowych, czyli podskórne przejście z użyciem kaniul, które są zaopatrzone w radiofrekwencję monopolarną. Dzięki temu uzyskujemy właśnie ten szeroko pojęty efekt przeciwstarzeniowy, powstrzymujący procesy degeneracji skóry – opowiadał naszej redakcji dr Gabriel Ruciński, właściciel kliniki Bellamed.

dr Gabriel Ruciński
dr Gabriel Ruciński / fot. Zatoka Piękna

O terapiach łączonych mówiły także prelegentki, które odniosły się do możliwości platformy światła szerokopasmowego. O wykorzystaniu nieinwazyjnej platformy medyczno-estetycznej bazującej na technologii szerokopasmowego światła w terapii trądziku, zmian pigmentacyjnych i naczyniowych oraz w epilacji i odmładzaniu skóry opowiedziały dr Dilek Başaran ze Stambułu oraz lek. Kamila Koska-Mach, właścicielka Kliniki Kosma w Bytowie. - Urządzenie z wykorzystaniem światła szerokopasmowego jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Ze względu na to, że pacjenci potrzebują szybkich rezultatów oraz takich, po których okres rekonwalescencji będzie znacznie skrócony – mówiła Zatoce Piękna lek. Kamila Koska-Mach.

dr Kamila Koska-Mach
lek. Kamila Koska-Mach / fot. Zatoka Piękna

- Uważam, że w wielu problemach skórnych powinniśmy stosować terapie łączone, ponieważ nasz przeciwnik jest trudny, więc tylko połączenie ze sobą różnych procedur pozwoli nam osiągnąć lepsze rezultaty i sukces terapii. Technologia szerokopasmowego światła obejmuje następujące wskazania: możemy jej używać przy starzeniu się skóry, a w szczególności przy fotostarzeniu, przy zaczerwienieniach na skórze, zmianach pigmentacyjnych oraz przy problemach z trądzikiem i trądzikiem różowatym – tłumaczyła naszej redakcji dr Dilek Basaran, dermatolog, właścicielka kliniki medycyny estetycznej w Stambule.

Dmitrij Gabczenko, dr Dilek Basaran, Estera Gabczenko
Dmitrij Gabczenko, dr Dilek Basaran, Estera Gabczenko / fot. Zatoka Piękna

Więcej o terapiach łączonych w nurcie slow-aging podczas Forum Eksperckiego opowiedziała uczestnikom mgr Katarzyna Piaseczna z EuroScaleMed. Podczas swojej prelekcji omówiła m.in. kombinacje technologii RF mikroigłowej, RF multifalowej, szerokopasmowego światła BB, lasera wolumetrycznego, lasera tulowego i kriolipolizy. Jak potwierdzili zgodnie lekarze i kosmetolodzy, którzy wzięli udział w Forum Eksperckim EuroScaleMed, wydarzenie ze względu na znakomitą organizację oraz wartość merytoryczną z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników.

 

Oglądaj galerię zdjęć

 

Materiał powstał we współpracy z firmą Euroscalemed www.euroscalemed.pl