8 października redakcja Zatoki Piękna wzięła udział w konferencji prasowej i polskiej premierze lasera EMERALD, wykorzystywanego do terapii otyłości i redukcji obwodów ciała u pacjentów z BMI do 40 oraz modelowania ciała. Podczas prezentacji mieliśmy okazję przekonać się, że wyjątkowy jest nie tylko design tego urządzenia, ale również jego działanie, które jest jak dotąd unikalne na polskim rynku medycyny estetycznej. Premiera zielonego lasera miała miejsce w Warszawie w Klinice Medycyny Estetycznej Femmed - pierwszym w Polsce Center of Excellence for Erchonia.

 

Oglądaj relację z premiery!

O tym, jak działa zielony laser Emerald, jakich efektów może się spodziewać pacjent, dlaczego laser otrzymał certyfikację FDA, opowiadali zgromadzonym dziennikarzom:

  • Simon Ramshaw, Managing Director Erchonia
  • dr Robert Sullivan Clinical Consultant, Medical Education Erchonia
  • dr Magdalena Potembska-Eberhardt założycielka Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej
  • dr n. med. Andrzej Eberhardt - specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej
  • Jowita Bernaś - prezes Vitaco Sp. z o. o. wyłączny dystrybutor na Polskę urządzeń Erchonia

- Firma Vitaco wprowadza na warszawski rynek bezinwazyjne urządzenie do redukcji tkanki tłuszczowej – niskoenergetyczny laser Emerald. – powiedziała Jowita Bernaś, Prezes Zarządu Vitaco sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora urządzeń Erchonia na rynku polskim. - Laser Emerald jest jedynym nieinwazyjnym urządzeniem na świecie, który otrzymał certyfikat FDA do redukcji obwodów ciała u pacjentów z BMI do 40. Terapia jest bezbolesna, bezdotykowa i skuteczna, to wszystko zostało udowodnione w badaniu FDA, które firma Erchonia przeprowadziła, potwierdzając skuteczność sprzętu.

Na prezentacji byli obecni również goście zagraniczni – przedstawiciele producenta Erchonia.

- Jesteśmy firmą amerykańską i produkujemy lasery nietermiczne, klasyfikowane jako lasery niskoenergetyczne. – prezentował Pan Simon Ramshaw, Managing Director firmy ErchoniaDziałają one poprzez dostarczanie energii elektromagnetycznej do ciała. Pragniemy umożliwić polskim lekarzom i pacjentom poszerzanie wiedzy w zakresie najnowszych technologii umożliwiających utratę tkanki tłuszczowej poprzez zachowanie funkcji endokrynnej komórki tłuszczowej zamiast jej niszczenia. Mamy dowody kliniczne pokazujące, że jest to nie tylko skuteczne, ale także bardzo bezpieczne i zdrowe rozwiązanie. Pacjent używa własnego ciała, aby odzyskać zdrowie. Certyfikat FDA jest tak ważny, ponieważ potwierdza on wiarygodności każdej technologii, którą wprowadza się na rynek, daje więc lekarzowi i pacjentowi pewność, że jest ona skuteczna i bezpieczna.

Klinika Femmed, której właścicielami są lekarze dr Magdalena Potembska – Eberhardt oraz dr Andrzej Eberhardt są pierwszą kliniką warszawską, która już oferuje to nieinwazyjne rozwiązanie swoim pacjentom. Zabiegi z użyciem zielonego lasera Emerald pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, ramion, bioder, pleców i podbródka. Mogą być też alternatywa do bardziej inwazyjnych zabiegów liposukcji.

- Poszukiwaliśmy urządzenia, które będzie alternatywą tak naprawdę dla zabiegów typowo chirurgicznych i tutaj ma na myśli liposukcję. Z racji tego, że nie wszyscy pacjenci zabieg liposukcji chcą wykonać i też nie wszyscy mają do niego wskazania. – podzieliła się z obecnymi na prezentacji gośćmi dr Magdalena Potembska – EberhardtA laser Emerald możemy naprawdę bardzo szeroko używać, zarówno u bardzo otyłych osób, jak i z taką niedużą otyłością lub z lokalnymi nadmiarami i zgromadzeniami tkanki tłuszczowej.

Potwierdził to w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Robert Sullivan, konsultant i szkoleniowiec medyczny firmy Erchonia, lekarz doświadczony w pracy z urządzeniem Emerald: - Używamy lasera nietermicznego. Jest to urządzenie niskoenergetyczne, ale dostarcza dużo energii i dostarcza tę energię w sposób, z którego organizm może korzystać i może ją spożytkować w różnych celach. W tym konkretnym przypadku używamy go do emulgowania tłuszczu w celu zmniejszenia rozmiaru ciała lub wyrzeźbienia sylwetki lub aby ogólnie poprawić wygląd pacjenta. W tej chwili jest to jedyne urządzenie na rynku wykorzystujące tę technologię, które działa w ten sposób. To jedyny laser zielony, który jest nietermiczny i działa na tkankę tłuszczową lub jest przeznaczony wyłącznie do pracy z tkanką tłuszczową. Jest to jedyne urządzenie, które w zasadzie daje naszemu ciału moc do utrzymania dobrego samopoczucia, pozwala nam być zdrowymi.

Więcej na temat lasera Emerald na stronie dystrybutora: vitaco.pl