Rozstępy to zmora wielu kobiet i chociaż istnieją zabiegi estetyczne, które pozwalają je znacznie zredukować, wciąż chętnie sięgamy po domowe sposoby. Jeden z nich bije rekordy popularności na TikToku.

Pielęgnacyjne sztuczki, które kiedyś podbijały Instagrama, dziś królują głównie na TikToku. Jeden z nich - szalenie prosty i niespecjalnie czasochłonny - wydaje się wręcz idealny przed nadchodzącym latem. Mowa o prostym sposobie na rozstępy, które uprzykrzają życie wielu, jak nie większości kobiet. Trik z TikToka jest tym bardziej interesujący, że wymaga użycia jedynie dwóch powszechnych kuchennych produktów - sproszkowanej kurkumy oraz oleju kokosowego.


Maseczka z kurkumy na rozstępy

Rozstępy, pojawiające się na przykład przy wahaniach wagi, bardzo trudno usunąć. Pasma na brzuchu, udach czy pośladkach można jednak zredukować i to nie wychodząc z domu. Aby zmniejszyć ich widoczność, można posłużyć się popularnym na TikToku trikiem i użyć maseczki z oleju kokosowego oraz kurkumy. Wystarczy wymieszać dwie łyżeczki sproszkowanej przyprawy z czterema łyżeczkami oleju i uzyskaną „maseczkę” zaaplikować tam, gdzie widoczne są rozstępy.

Maseczkę z kurkumy należy delikatnie wmasować w skórę. Jako że przyprawa brudzi, na dłonie warto nałożyć najpierw rękawiczki, a sam domowy zabieg wykonywać maksymalnie przez 15 minut. Nie bez znaczenia jest tutaj użycie oleju kokosowego – w przeciwieństwie do jogurtu, który bywa zalecany jako składnik maseczki z kurkumy – rozjaśnia on skórę.


Dlaczego maseczka z kurkumy działa?

Zastanawia kogoś, dlaczego maseczka z kurkumy znajduje tylu zwolenników wśród fanów naturalnej pielęgnacji? Otóż kurkumina, składnik aktywny kurkumy, wykazuje działanie antyoksydacyjne i rozjaśniające, więc z powodzeniem stosuje się ją w walce ze zmarszczkami oraz przebarwieniami.

Kurkumina ma też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego ułatwia pozbycie się wielu niedoskonałości. Już lata temu maseczkę z kurkumy – chociaż jako sposób na wypryski i nierówny koloryt cery – polecały ją blogerki urodowe z Hudą Kattan włącznie.