Medycyna Estetyczna to nie zabawa – właśnie taka idea przyświeca projektowi Nasza Kobiecość by Karolina Sozańska. Za nami kolejne spotkanie, które odbyło się pod koniec czerwca w siedzibie Care Medica w Gdyni Orłowie.

 

Podczas dotychczasowych spotkań uczestniczki edukowano w zakresie ginekologii estetycznej, psychologii czy body coachingu. Natomiast siódme spotkanie w kobiecym gronie, poświęcone było w dużej mierze bezpieczeństwu. - Medycyna estetyczna to poważne procedury medyczne, które muszą być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów lekarzy. Nawet podanie botoksu czy kwasu hialuronowego musi być wykonane przez lekarza, bo jak każda procedura medyczna naruszająca ciągłość naskórka - może nieść za sobą ryzyko działań niepożądanych i powikłań – przekonuje Karolina Sozańska, właścicielka Care Medica w Gdyni.

W czerwcowym spotkaniu wzięła udział m.in. lek. med. Małgorzata Bryksy, która opowiedziała o faktach i mitach na temat zabiegów estetycznych oraz o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej. Wydarzenie wsparła merytorycznie także Magdalena Wójcik, dyrektor generalny Neauvia, która opowiedziała o kampanii #wbezpiecznychrekach. - Bardzo ważne jest, żeby pacjent miał świadomość, co zabieg może spowodować trwałego w skórze, jeżeli preparat jest podany w sposób nieprawidłowy. Najgorsze, jak nawet coś się wydarzyło i pacjent trafia do lekarza z powikłaniem, bo zabieg wykonywała faktycznie osoba nieuprawniona, i nie wie, co zostało mu podane – mówiła.

Wiedza na temat podanego preparatu to nie jedyna rzecz, na którą zwróciła uwagę. - Też ważne jest, żeby zgadzać się na zabiegi tylko w miejscach, które są do tego przeznaczone. Trzecia i właściwie nadrzędna rzecz to fakt, że zabieg, w tym także mezoterapię, powinien wykonywać tylko lekarz medycyny estetycznej – podkreśliła podczas spotkania. Na potwierdzenie słów zaproszonych gości przytoczono fakt, że w przypadku jakichkolwiek powikłań i działań niepożądanych pacjentce może pomóc wyłącznie lekarz, oczywiście, jeśli wiadomo, jaki preparat został wcześniej w ogóle zastosowany.

Medycyna estetyczna pozwala spełniać marzenia o pięknym wyglądzie, ale i wspomóc skórę w regeneracji po poparzeniach czy leczenie blizn. Lekarza należy jednak wybierać świadomie, by mieć pewność, że poda on wysokiej jakości produkt i to we właściwy punkt, tak aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. Lampka ostrzegawcza powinna się zapalić szczególnie w sytuacji, kiedy cena zabiegu mocno odbiega od tej rynkowej. Wówczas ryzyko, że stosowany jest niskiej jakości preparat, a osoba wykonująca zabieg nie jest do tego uprawniona, jest bardzo wysokie.

- Wszystko jest dla ludzi, ale ważne, żeby być w bezpiecznych rękach kompetentnych specjalistów, którzy wezmą odpowiedzialność za wykonaną usługę – podsumowała ostatnie spotkanie Karolina Sozańska.