Współczesny multiturysta łączy wypoczynek z uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz korzysta z szerokiej gamy usług. Zdarza się, że jego podróże są krótkie, ale mają bardzo intensywny przebieg. Ich celem nie jest samo zwiedzanie miasta czy shopping lecz również pobyt w klinice stomatologicznej lub medycyny estetycznej. Ten trend można wykorzystać, uzmysławiając gościom zza granicy, że nasi lekarze konkurują z zachodnimi nie tylko cenami zabiegów, ale także wiedzą i umiejętnościami. I o tym właśnie miałam okazję opowiedzieć niedawno grupie dziennikarzy z Ukrainy, skoncentrowanych na branży medycznej i usługach zdrowotnych w województwie pomorskim. Organizatorem spotkania była Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z  Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz portalem Zatoka Piękna.

 

A co turystom medycznym oferuje Pomorskie? Moim zdaniem bardzo wiele.

Nasz region oferuje więcej niż tylko dogodne warunki komunikacyjne, bazę noclegową i atrakcyjne warunki naturalne oraz duże centra handlowe. Pomorskie chętnie odwiedzają turyści medyczni z Niemiec, Skandynawii, Wielkiej Brytanii czy Ameryki. Korzystają z szerokiej oferty usług Stomatologii, Medycyny Estetycznej, Anti-Aging i Kosmetologii, a także SPA, doceniając przy tym wysokiej jakości specjalistów, nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, wysokie standardy usług i pełen komfort za… przystępną cenę.

Podczas spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą renomowanych klinik oraz obiektów SPA, rekomendowanych przez portal Zatoka Piękna:

Instytut Babiana; Dentx - Klinika Zdrowego Uśmiechu; Klinika Kosma; SPA Quadrille; Care Medica.