Za nami XIX Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbył się w dniach 9-11 marca w Warszawie. Śmiało można powiedzieć, że jest to największe wydarzenie w tej dziedzinie. W trakcie dziewiętnastu lat swojej historii stał się stałym punktem w kalendarzu lekarzy związanych z dermatologia estetyczną i estetyką lekarską. –  Dla lekarzy niezwykle ważne jest kto przedstawia wykłady, w jaki sposób, jakie są poruszane zagadnienia – podkreślała podczas rozmowy z Zatoką Piękna Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy  Dermatologów Estetycznych (SLDE), które jest organizatorem kongresu.

 

Rozmawiając z dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską nabraliśmy pewności, że dermatologia estetyczna w Polsce jest na wysokim poziome, a uczestniczący w Kongresie lekarze nieustannie wzbogacają swoją wiedzę i szkolą się w technikach zabiegowych. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała dermatologia estetyczna 19 lat temu, a czym dysponuje dzisiaj, zapraszamy do obejrzenia wideo.

 

 

Podczas kongresu wystąpiło wielu wybitnych prelegentów z zagranicy i z Polski, m.in.: Mark Berman, Raffaele Rauso, Pascal Servell, Marcin Ambroziak, Ewa Kaniowska, Krzysztof Kaczyński.

W tegorocznym programie kongresu dużo miejsca poświęcono medycynie regeneracyjnej, procedurom zabiegowym dolnej i górnej części twarzy, nowościom w dermatologii estetycznej, nowym obliczom kwasu hialuronowego, komórkom macierzystym, a także powikłaniom po zabiegach estetycznych i prawnym aspektom prowadzenia gabinetów estetyki lekarskiej.

Nie zabrakło tez warsztatów dla lekarzy i prezentacji nowych technologii, a odwiedzając stoiska zaproszonych firm można było w jednym miejscu poznać najnowszą ofertę urządzeń i produktów do gabinetów.

 

Zobacz zdjęcia z Kongresu:

 

Będąc na XIX Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, nie mogliśmy oprzeć się także rozmowom z innymi lekarzami, którzy opowiedzieli nam m.in. o terapiach łączonych, nowych technikach przeszczepu włosów, metodach leczenia blizn potrądzikowych, sposobach na opadające powieki, zabiegach regeneracyjnych, nowościach, które czekają na pacjentów w gabinetach estetycznych.

 

Zobacz zdjęcia bekstejdżowe z naszych rozmów: