- Jesteście Państwo wizytówką Waszej firmy. Po drugie, jesteście Państwo wzorem i liderem dla Waszego zespołu. Wreszcie - jesteście najważniejszą osobą dla Waszych najbliższych. Dlatego nadszedł czas, by zadbać o siebie - takimi słowami uczestnicy warsztatów CEO’S Health zostali przywitani przez Stanisława Gliwińskiego, Prezesa Zarządu GEO International Polska Sp. z o.o. oraz głównego organizatora warsztatów zdrowia na Teneryfie. Projekt był dedykowany właścicielom firm oraz CEO, Prezesom, Dyrektorom.

 

Jako jedna z 11 (szczęśliwych) osób zostałam zaproszona na przedpremierowe warsztaty w terminie 1-8 czerwca 2017 r. Tydzień na Teneryfie będę wspominała bardzo długo: jako relaks, przygodę i źródło wiedzy na temat codziennego dbania o zdrowie. Jak się okazuje, w tej materii zawsze można się nauczyć czegoś nowego.

Trudno było o bardziej malowniczą scenerię warsztatów. CEO’S Health odbywały się w hotelu Golf de Sur na Teneryfie Południowej. Większość zajęć rekreacyjno-sportowych zorganizowano tuż nad oceanem. Mając w pamięci chłodny, polski klimat, który pożegnał nas w Gdańsku, poczuliśmy się z miejsca dopieszczeni przez hiszpańskie słońce. Uśmiech zagościł na twarzach uczestników jeszcze zanim wręczono nam program zajęć.

Już 23 listopada tego roku odbędą się pierwsze warsztaty CEO’S Health i mogę z całą pewnością powiedzieć, że każdy lider większej czy małej firmy powinien się zastanowić nad udziałem w nich. Naładowane akumulatory oraz inspiracja do działania i poprawiania jakości swoich biznesowych decyzji to gwarantowane rezultaty udziału w projekcie.

SPRAWDŹ PROGRAM WYJAZDU >>

   

 

Tydzień idealny dla zdrowia

Każda aktywna zawodowo osoba, a już w ogóle ta, która prócz decyzji dotyczących własnej osoby, musi zadbać o organizację pracy swoich pracowników oraz o intensywne kontakty biznesowe, wie, jak mało czasu zostaje na dbanie o zdrowie, o rozpieszczaniu siebie nie wspominając.

Hormonogram warsztatów CEO’S Health był napięty, ale pokazywał też, jak w maksymalnie zapełnionym dniu znaleźć czas na zdrowe nawyki. Pobudki o szóstej rano, gimnastyka w promieniach wschodzącego słońca… Oczywiście znalazłam się na liście chętnych. Dzień nad oceanem w Hiszpanii rozpoczyna się zgoła inaczej niż w chłodnym tego lata Trójmieście.

Poza tym jedno zielone smoothie dziennie, pożywne śniadania z kaszą i owocami, regularne nawadnianie organizmu, zbilansowane obiady oparte na rybach i warzywach… Zaproponowane nam przez opiekunów projektu menu oraz aktywności można spokojnie przełożyć na “zwykłe, codzienne życie” - niekoniecznie o tych samych porach, co w trakcie naszych - nazwijmy to szczerze – wakacji dla zdrowia.

 

Na “dzień dobry” - 5 rytuałów tybetańskich

Każdy dzień na Teneryfie zaczynaliśmy od ćwiczeń rozciągających i dodających energii na cały dzień. Na ich wykonanie potrzeba zaledwie kwadransa i najlepiej wykonać je na czczo. 5 rytuałów tybetańskich (w skrócie nazywanych też pięcioma Tybetańczykami) to świetna poranna gimnastyka, ale też trening duchowy. Należy wyzbyć się negatywnych myśli i skupić się na “tu i teraz”. Przebywanie w chwili obecnej i porzucenie stresu to główne przesłanie całego wyjazdu. Ruch i regularna aktywność fizyczna jest do tego świetnym startem.

Mental trening oraz efektywne nawyki antystresowe zaprezentował nam i wpajał Stanisław Gliwiński. Jego wykłady prowadziły do tzw. restartu zawodowego, czyli odzyskania zapału do własnego biznesu i nowych rozwiązań, które można wprowadzić, pozbywając się złych nawyków u osób zarządzających czy ograniczeń w postaci strachu i obawy przed niepowodzeniem (nie mylić z niewystarczającym rozeznaniem rynku i własnych możliwości!).

Stanisław Gliwiński
Stanisław Gliwiński, Prezes Zarządu GEO International Polska Sp. z o.o. 

 

Solidnej dawki wiedzy dostarczyły uczestnikom warsztatów cztery webinaria ze specjalistami. Wykłady na żywo online dotyczyły ważnych tematów związanych z naszym zdrowiem.

Dr Jacek Rafałło, neurolog zapoznał nas z kompleksową profilaktyką, przyczynami zapobieganiu i leczeniu schorzeń bólowych kręgosłupa: bólów i zawrotów głowy, bólów karku, ramion, bólów krzyża, rwy barkowej oraz kulszowej, dyskopatii oraz bólów i drętwień kończyn.

Dr Ryszard Zając - Ekspert Zatoki Piękna, chirurg ogólny i naczyniowy - omówił przyczyny, profilaktykę, zapobieganie i leczenie chorób naczyń żylnych, chorób tętnic (miażdżyca, tętniaki, niedokrwienie kończyn dolnych, udary mózgu).

Dr Olivia Komorowska, dermatolog – zapoznała nas z profilaktyką, przyczynami i leczeniem zapaleń skóry, trądziku u dorosłych, alergii, chorób włosów (łysienie) – ze szczególnym uwzględnieniem elementów estetycznych i wizerunkowych u przedsiębiorców i CEO.

Mgr farm. Anna Piaścik, dietetyczka omówiła kompleksową profilaktykę zagadnień dietetycznych u przedsiębiorców i CEO, nawyki żywieniowe: top-10 produktów, których należy unikać i top-10 prozdrowotnych produktów, regularność posiłków, nawodnienie organizmu oraz najczęstsze błędy dietetyczne u osób zarządzających.

 

Dodatkowe atrakcje

Pomimo napiętego grafiku, dla jedenastu uczestników CEO’S Health organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Dla mnie największą frajdą była lekcja golfa (pole rozciągało się wzdłuż oceanu!) z Carlosem Roble oraz Masca Trekking. Równie niezapomnianych wrażeń dostarczył rejs jachtem, odwiedziny w Loro Park oraz Siam Park.

 

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca, które odwiedziliśmy:

 

CEO’S Health - czy warto?

Prócz rajskiego klimatu wyspy, pysznych, zdrowych posiłków i atrakcji turystycznych, udział w warsztatach to znakomity pomysł dla każdego, kto szuka odpoczynku, natchnienia oraz nowego spojrzenia na swój styl życia, zadbania również o siebie i swoje zdrowie.

W trakcie warsztatów CEO’S HEALTH dowiesz się, po czym poznać, że Twoje zdrowie wymaga “remontu”, dostaniesz konkretne wskazówki, jak zmienić stare nawyki, poznasz dwanaście zasad zrównoważonego życia oraz otrzymasz konkretne narzędzia do samodzielnej pracy.

A wszystko w cudownym miejscu, nad oceanem, w grupie ciekawych osób, które wspierają się i dzielą doświadczeniem, nie tylko biznesowym, ale w ogóle życiowym.

Estera Gabczenko
fot. Zatoka Piękna

 

Polecam!

Estera Gabczenko