Zabiegi odmładzające nie tylko poprawiają samopoczucie i podnoszą pewność siebie, ale i zwiększają szanse na osiągnięcie sukcesów. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych niedawno w Baltimore.Lifting pomaga odnosić sukcesy, a nawet uniknąć płacenia mandatu – do takich wniosków doszli badacze z amerykańskiego uniwersytetu, którzy zdjęcia pacjentek sprzed i po liftingu pokazali 483 osobom. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore, kobiety, które przeszły lifting twarzy są postrzegane jako młodsze, zdrowsze, bardziej atrakcyjne i częściej odnoszące sukcesy.

W badaniu oceniono, że kobiety po liftingu twarzy wyglądają o cztery lata młodziej, są atrakcyjniejsze (o 18 proc.), wydają się zdrowsze (o 16 proc.) i częściej odnoszące sukcesy (o 10 proc.). To wszystko przekłada się właśnie na sukcesy zawodowe i w karierze politycznej. Co ciekawe, zauważono również, że atrakcyjniejszy wygląd skutkuje też większą pobłażliwością sędziów, głównie w sprawach, które mogłyby się skończyć mandatem.

Podając wyniki badań, zwrócono ponadto, że zabiegi upiększające dają efekt aureoli (zjawisko polegające na przypisywaniu osobie konkretnych cech na podstawie jej wyglądu). Wszak ludzi ocenianych jako atrakcyjnych widzi się jako szczęśliwszych, godnych zaufania, bardziej kompetentnych i inteligentnych. Wiąże się to zresztą z większym prawdopodobieństwem zatrudnienia oraz sukcesami w karierze politycznej.

Lifting twarzy, jak też odmładzające zabiegi nieinwazyjne, jak widać wykraczają poza dokonywanie pewnych poprawek w wyglądzie. Wszystko wskazuje na to, że słusznie postępują ci, którzy wybrane operacje plastyczne bądź zabiegi estetyczne postrzegają nie jako zbędny wydatek, ale jako inwestycję w swój wizerunek.