Zakończył się osiemnasty Kongres organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).  W tym roku odbywał się w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton od piątku 10 marca do niedzieli 12 marca.


W tym roku w programie kongresu dużo miejsca zajęły nowości w dermatologii estetycznej, prezentacja innowacyjnych rozwiązań i metod zabiegowych, szczególną uwagę organizatorzy zwrócili na  tematykę anti-aging i ginekologię estetyczną.

Pierwszego dnia gości przywitała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, dermatolog, Prezes SLDE, która potwierdziła rekordową liczbę uczestników konferencji: ponad 1500 lekarzy!

dr Barbara Walkerwicz-Cyrańska
dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska

 

To dla nich przygotowano ogromną ilość zajęć praktycznych oraz sobotnie pokazy „Master Class Workshop” prowadzone przez specjalnych zagranicznych gości. Naszym zdaniem to była jedna z najciekawszych części tegorocznego kongresu.

Interesująca była również piątkowa sesji biznesowa, podczas której swoją wiedzą z lekarzami podzielili się:  Wioletta Pracz, Radosław Zajdel, Małgorzata Kaczyńska oraz znany prezenter, Marcin Prokop. Tym razem w roli coacha opowiadał o tym „Jak budować markę osobistą”.

Najbardziej zaskakująca w swojej formie prezentacja tego dnia należała jednak do Waldemara Kity, który statystyki i trendy w medycynie estetycznej  wczoraj, dziś i jutro przedstawił w świetnie zmontowanych scenach z filmów z Jamesem Bondem.

W trakcie piątkowych i sobotnich sesji, wygłosili swoje wykłady m.in. dr Marzena Lorkowska-Precht, dr Renet Ahmerow, dr Paweł Kubik, dr Henryk Mekle, dr Nicola Zerbinati, dr Philippe Deprez, dr Bożena Jendrysik, dr Lubomi Lembas, dr Elżbieta Kowalska-Olędzka.


Zobaczcie co jeszcze działo się w ciągu trzech dni Kongresu!


 

W sobotni wieczór obyła się również gala, połączoną z rozdaniem nagród „Perły dermatologii estetycznej”.

Perły Dermatologii Estetycznej
Laureaci Pereł Dermatologii Estetycznej